Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

52. ročník Zlatej prilby už pozná svojho víťaza - Martina Vaculíka

52. ročník Zlatej prilby už pozná svojho víťaza - Martina Vaculíka

Martin Vaculík tak ako aj minulý rok, tak aj tento rok nenašiel na domácej žarnovickej dráhe premožiteľa a pripísal si v poradí už štvrté víťazstvo na Zlatej prilbe SNP v Žarnovici. Nasledujúce víťazstvo bude znamenať že putovná Zlatá prilba SNP mu zostane v trvalom vlastníctve.

Diváci, ktorí si našli cestu na žarnovický plochodrážny štadión videli krásne súboje o body v základnej časti, ako aj semifinálových kolách a v jazde opravnej. Absolútnym vyvrcholením celého podujatia bola jazda finálová, kde sa o napínavé súboje postaral domáci Martin Vaculík, ktorý sa po štarte nedostal na prvé miesto, ale zaradil sa za Václava Milíka z Českej republiky. No Martin s týmto umiestnením nebol spokojný a tak diváci videli napínavé predbiehacie manévre, z ktorých na radosť zaplnených tribún vyšiel víťazne domáci Martin Vaculík.

Na druhom mieste prišiel do cieľa už spomínaný Václav Milík z Českej republiky a na treťom mieste skončil Tomáš Suchánek, takisto z Českej republiky. Štvrté miesto patrí Jakubovi Jamrogovi a piate Arkadiuszovi Potoniecovi, obaja z Poľska. Na šiestom mieste skončil Stanislav Melničuk z Ukrajiny, ktorý zo zdravotných dôvodov nenastúpil na finálovú jazdu, ktorá sa z tohto dôvodu išla len s piatimi pretekármi.

Diváci okrem Martina Vaculíka s napätím sledovali aj vystúpenie ďalších slovenských pretekárov, kde najlepšie skončil Michal Tomka na desiatom mieste, Patrik Búri na štrnástom a začínajúci junior Ján Mihálik na devätnástom mieste.

Na záver by sa chcel Automotoklub Plochá dráha Žarnovica poďakovať všetkým divákom, ktorí si tradične poslednú augustovú nedeľu našli cestu do Žarnovice, ako aj Mestu Žarnovica a Banskobystrickému samosprávnemu kraju za podporu tohto tradičného podujatia. Vďaka patrí aj všetkým členom, ktorí sa zapojili do organizácie 52. Zlatej prilby SNP počas tohto teplého a slnečného víkendu.

Text: Ing. Peter Štefánik
Foto: Martin Mesiarik

 

2015_52zp_stupne.jpg2015_52zp_spolocna.jpg2015_52zp_vysledky.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok