ISDE 2015 Košice deň 1 & 2

Úvodné dva súťažné dni na ISDE 2015 máme úspešne za sebou. Počas obidvoch bol program rovnaký a jazdilo sa na okruhu Baška, Vyšný Medzev, Košická Belá, Opátka, Kojšov, Košice.
V Pondelok sa na štart 90. Ročníka medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže postavilo 497 pretekárov z celého sveta. Premiéru si odkrútil napríklad tím z Rumunska, ale na štarte sme mohli vidieť aj tím z Afriky alebo Kanady.
V rámci celého okruhu sa pretekalo na 3 meraných testoch (Baška, Vyšný Medzev, Košická Belá) a každý pretekár odjazdil 2 kolá jak v pondelok, tak utorok.
V Trophy teamoch sa najlepšie darí pretekárom z USA a Austrálie, keď po prvom dni viedli Američania pred Austráliou, tak druhý deň sa poradie vymenilo a do čela sa dostala Austrália, pred USA a Francúzsko.
Náš Slovenský Trophy team sa v silnej konkurencii svetových jazdcov drží statočne, keď mu po prvých dňoch patrí 12. miesto.
Výsledky po 2 dňoch World Trophy: World trophy
Medzi juniormi kraľujú Austrálčania, ktorí si vytvárajú pohodlný náskok. Druhé miesto patrí tímu zo Švédska a tretie miesto hája rovnako ako medzi seniormi Francúzi.
Slovenský Juniorský team bol vhodený do rozmútenej vody, keď chalani sú všetci nováčikovia na ISDE, ale s touto úlohou sa popasovali na výbornú a po prvom dni im patrilo 10. miesto. Druhý deň sa vyskytli menšie technické problémy, ktoré chalanov odsunuli na 11. miesto, čo je stále veľmi zaujímavá pozícia a chalani sa majú v pláne zlepšovať a posúvať dobredu.
Výsledky Junior Trophy po 2 dňoch: Junior trophy
Medzi ženami sa najlepšie darí tímu z Austrálie, ktoré podávajú naozaj zaujímavé a vyrovnané výkony.
Slovenský Women trophy team žiaľbohu nepokračuje, keď v prvý deň postihli zdravotné problémy Katarínu Juríčkovu a druhý deň si smolu vybrala Karin Hostinská a sklamala ju technika.
Výsledky Women Trophy po 2 dňoch: Women trophy
V Klubovej súťaži sa najviac darí tímu BMT Gottbros Team pohybujúcom sa priebežne na 8. mieste, v ktorom jazdí Thomas Hostinský po boku bratov Gottvaldovcov za nimi na 9. mieste je BAMU BMT Slovakia Team v zložení Patrik Halgaš, Jaroslav Postredný a Marek Belko. Tretie miesto spomedzi slovenských klubákov patrí Albert Enduro Teamu, kde jazdí Ondrej Vážny, Peter Baláž a Branislav Beluš.
Kompletné výsledky Klubovej súťaže tu: Clubová súťaž
Tretí deň je na pláne nová trať, nový okruh dlhý 283km, ktorý by mal byť ozajstnou previerkou všetkých pretekárov a jazdci by si mali vyskúšať naozaj náročné prejazdy.
Zdroj: motonews.sk – J.G