Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

16.6. 2014 Medzinárodný deň „RIDE TO WORK“ - ZAPOJTE SA AJ VY !

16.6. 2014 Medzinárodný deň „RIDE TO WORK“  - ZAPOJTE SA AJ VY !

16.6.2014 sa uskutoční už 23.ročník medzinárodného dňa ekologickej dopravy do práce  „RIDE TO WORK“.  Členské federácie FIM a kluby motocyklistov a skútristov po celom svete vyzývajú svojich členov, aby jazdili do práce na dvoch kolesách a hlavne v tento výročný deň. Zapojme sa do tejto akcie aj my a cestujme do práce 16.6. na motocykli alebo skútri. 

Podujatie vzniklo v USA .  Medzinárodný deň „Ride to work“ bol inšpirovaný marketingovými materiálmi „Work to Ride – Ride to Work“, ktoré boli vytvorené v rokoch 1989 až 1991 spoločnosťou „Aero Design & Manufacturing Company“ (americký výrobca oblečenia pre motocyklistov). V roku 1992 sa týmto materiálom inšpiroval redaktor motocyklového časopisu p. Fred Rau a napísal výzvu na národný „ride to work“ deň. Prvé výročné podujatie „Ride to Work“ bolo navrhnutné v časopise Road Rider (v súčasnosti Motorcycle Consumer News) v májovom vydaní v roku 1992 a uskutočnilo sa 22.7.1992. Niekoľko rokov rôzne bolo podujatie propagované viacerými motocyklové spoločnosti na tretiu stredu v júli. Podujatie sa postupne rozrastalo a v roku 2000 vznikla nezisková organizácia „Ride to Work“ za účelom lepšej organizácie a propagácie tohto dňa. V roku 2008 sa tento deň, za účelom zvýšenia účasti,  presunul na tretí pondelok v júni.

Podľa neziskovej organizácie „Ride to Work“, motocykle a skútre sú pozitívnym prínosom v oblasti dopravy. Pre stovky tisíc pracujúcich sú motocykle a skútre ekonomickou, efektívnou a zodpovednou formou prepravy, ktorá šetrí energiu, pomáha životnému prostrediu a ponúka široké spektrum iných výhod. Motocykle a skútre spotrebujú menej paliva ako autá a zaberajú menej miesta na cestách a parkoviskách. Na jedno parkovacie miesto auta sa zmestia 3-5 motocyklov.  Cieľom podujatia je i snaha i zvýšenie podpory u zamestnávateľov  pre tento efektívny spôsob dopravy a zvýšenie povedomia o mnohých výhodách jazdenia na dvoch kolesách.

Nižšie uvádzame niekoľko fotografii  z predchádzajúcich ročníkov dňa „Ride to Work“. Prečo neurobiť podobné fotografie Vás alebo Vašej skupiny idúcej do práce 16. júna na motorke alebo skútri ?! Fotografie nám pošlite na adresu smf@smf.sk  alebo ich môžete  uverejníť na Facebooku v skupine SMF.    

Bližšie informácie  môžete nájsť na www.ridetowork.org .

 

file.jpg

 

ride_to_work_2014.jpgmce-insurance-ride-to-work-day-motorbike-insurance-prices-road-tax-scooters-and-motorcycles.jpgBiker-1.jpgadding-scooters-to-t-2_600x0w.jpgvietnamdirtbiketour15.jpgfile.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok