Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Do košickej Steel Arény mieria nielen Európske supercrossové hviezdy! Už vieme, ktoré to budú!

Do košickej Steel Arény mieria nielen Európske supercrossové hviezdy! Už vieme, ktoré to budú!

Už po druhý krát si budú môcť fanúšikovia supercrossu vychutnať show na dvoch kolesách v podaní nielen európskych top jazdcov. V druhú februárovú sobotu prinesie EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16 do košickej Steel Arény 18 špičkových pretekárov z Kanady, Francúzska, Talianska, Španielska, Čiech, Estónska, Maďarska a Slovenska.

EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16 zaujal tých najlepších

„Sme nesmierne hrdí na to, že aj napriek dátumovej kolízii so seriálom pretekov v Anglicku, Arenacrossom, sa nám podarilo získať zvučné mená, ktoré v Steel Aréne urobia show.  Zatiaľ čo minulý rok sme jazdcov pozývali na „neznáme podujatie bez mena kdesi na Slovensku“, bolo náročné si získať ich dôveru.  Tento rok sa nám jazdci ozývali sami od seba, že chcú byť súčasťou Slovenského supercrossu. Vďaka úspešnému minulému ročníku sme museli mnohým začínajúcim jazdcov povedať nie a dať prednosť hviezdam supercrossového neba akými určite sú: Matteo Bonini, Kade Walker, Filip Neugebauer, Joan Cros, Gert Krestinov. Som presvedčení, že výbornú atmosféru vytvoria aj miláčikovia publika z minulého roka: Bence Szvoboda, Martin Michek, či Petr Bartoš.“ Vyjadril sa k štartovacej listine promotér z ATV teamu René Ražek a dodáva: „Špeciálne sa teším na Kade Walkera, ktorý je v tejto sezóne mimoriadne vo forme, na nemeckých ADACkoch berie samé pódiové miesta, ale aj na výborného taliana Mattea Boniniho, ktorý zabojoval na medzinárodnom supercrosse na výstave EICMA a vyhral.


Prvá top štvorka z minulého roka sa neobjaví kompletná – chýbať bude Musquin

„Všetkých v tíme nás mrzí, že medzi nami nebude Mika Musquin,  minuloročný vicemajster, ktorý je po páde na roletách vo Francúzsku paralyzovaný a pripútaný k lôžku. Keby sme ho v Košiciach mali, bola by minuloročná top štvorka kompletná.“ povedal Marián Štefančin, promotér. Bilancia Francúzov na podujatí bude však aj napriek Musquinovej neprítomnosti ohromujúca. Z 18 jazdcov bude 6 Francúzov, 4 Česi, 3 Taliani a po jednom z Kanady, Slovenska, Estónska, Španielska a Maďarska.  


Na štart sa postaví aj staviteľ strate a nebude chýbať ani slovenské zastúpenie

Zatiaľ čo v minulom roku zobral takmer 24hodinový patronát nad výstavbou trate Honza Brabec, tento rok sa rozhodol, že si pridá. Okrem výstavy sa bude musieť pripraviť aj na súťažné zdolávanie vlastnej práce. Skúsenosti z amerických tratí mu však výrazne hrajú do karát pri oboch aktivitách. Diváci si prídu na svoje aj po vlasteneckej stránke, pretože sa na štart postaví jediný Slovák - Košičan, Juraj Popovicz, ktorý od minulého roka poctivo trénoval. Má len tie najvyššie ambície a podporu domáceho publika. 

Trojhodinová show plná prekvapení zakončená Monster after party

Od 18.00 do 21.00 sa o zábavu v Steel Aréne postarajú DJ EKG, EGO, tanečnice Grimmy, pyrotechnická show či interakcia s publikom, kde sami diváci budú môcť udeliť „divokú kartu na postup“ či rozhodnúť o tom, kto skočil najlepší whip a získa 500 eurovú prémiu. Programom Vás budú moderátorsky sprevádzať: Radka Kovaľ Mazáková a Ján Žgravčák. 

Program EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16

PIATOK 12.2.2016

 • Príprava trate
 • Tlačová konferencia EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2016 v Hoteli ROCA (Južná trieda 117, Košice).
 • Autogramiáda jazdcov pre verejnosť

SOBOTA 13.2.2016

 • 10:00 – 11:00 registrácia jazdcov v Hoteli ROCA
 • 11:00 - 11:30 technické preberanie motocyklov (Steel Aréna, Nerudova 12, Košice)
 • 11:45 - 12:00 Rozprava jazdcov
 • 12:10 - 13:30 oboznamovací tréning
 • 13:40 - 15:50 meraný tréning
 • 15:00 - 17:00 PRESTÁVKA
 • 17:00 Otvorenie Steel Areny pre verejnosť
 • 18:00 Začiatok EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2016 - moderuje Radka Mazáková a Ján Žgravčák
 • 22:00 After party MONSTER v Noise aréne v Košiciach

 

Predpredaj lístkov

Lístky na najdynamickejšiu motoudalosť roka, EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16, si môžete kúpiť v sieti Ticketportal (www.ticketportal.sk), v sieti Eventim ( www.eventim.sk ) alebo cez oficiálny web podujatia www.supercross.sk

Sociálne siete

Nezabudnite sledovať novinky, dopĺňanie štartovacej listiny či akcie na kúpu lístkov aj na facebooku: Supercross Slovakia (https://www.facebook.com/Supercross-Slovakia-1545115929062412/timeline/)

Promo video na zdieľanie: https://youtu.be/cK6s4oD8hO0


Text: Radka Mazáková                                                                                                                                  


 

 

 

europe_stars_1.jpgeurope_stars_2.jpgeurope_stars_3.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok