Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Víkednový trialový šampionát vo Vieske

Víkednový trialový šampionát vo Vieske

Uplynulý víkedn Vieska privítala už tretie a teda predposledné podujatie sezóny Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky v Triale.

Aj keď sa na tomto mieste jednalo o prvé podujatie MMSR, tak miestny organizátori niesu nováčikmi a podobných podujatí majú na svojom konte už niekoľko. Mnohí pretekári sa na Vieske už zúčastnili voľných pretekov a to ich prilákalo opäť prísť a zúčastniť sa aj na “Slovenskom majstráku”. Dostavilo sa cez 30 pretekárov zo Slovenska, Česka, Poľska a Lotyšska. Nechýbali pretekári na veteránoch, profíci, juniori alebo deti.

Práve v kategórii žiaci, sa zúčastnil najväčší počet pretekárov. Osem detí bojovalo medzi sebou na celom okruhu, kde boli pripravené špeciálne sekcie práve pre túto vekovú kategóriu. Niektoré boli jednoduchšie, ale tiež sa našli aj také, kde sa najmladší účastníci naučili niečo nové a museli sa plne sústrediť na prejazd daným úsekom.

Pre ostatné kategórie bol prichystaný trojkilometrový okruh výhradne len po lese a lesných cestičkách, kde sa nachádzalo desať sekcií. Prevažne sa jednalo o prírodné úseky v potokoch a na skale, kde trať tvorilo niekoľko výjazdov a zjazdov s prudkými otočkami, prejazdmi cez polená alebo odskokmi cez skalu. Tiež bola vytvorená jedna umelá sekcia, ktorá pretekárov preverila na gumách a betónových paneloch.

Veľkou raritou na Vieske je sekcia, ktorú tvoria veľké betónové kocky z obdobia vojny. Práve táto sekcia patrila k tým najviac zradným, keď tí najlepší museli vyskočiť z miesta aj do výšky viac ako 1,5 metra.

Spestrením celej akcie bol súboj dvoch najlepších jazdcov v kategórii A, kde sa proti sebe postavili Slovenský majster a Poľský majster. Obaja sú lídrami tohto športu vo svojich krajinách a okrem toho Poliak Gabriel Marcinów  jazdí aj majstrovstvá sveta v triale a svoje umenie predvádzal aj na Vieske, keď vyhral obidva dni.

Už v sobotu sa rozhodlo o majstrovi v kategórii “A”. Túto triedu už po niekoľký raz ovládol najlepší slovenský trialový jazdec Vladimír Kothay a pripísal si na svoje konto ďalší domáci titul. Aj keď na Vieske bral body až za druhé miesto, tak dokázal predčasne získať titul a po preteku nám povedal aj zopár slov: “Usporiadateľ nesklamal a pripravil veľmi peknú trať, ktorá bola aj dostatočne náročná, tak ako to má byť. Počasie vyšlo super, nikto sa nám počas pretekov nezranil, čo je tiež veľmi dobré.  A so svojím výsledkom som spokojný, od soboty som sa druhý deň zlepšil, čo je pozitívne.”

Na to, ako hodnotí pretek na Vieske sme sa opýtali aj Petra Lovíška:  “Ja s trialom len začínam, naviac to beriem ako zábavu, takže nečakaj nejaké profi hodnotenie  Ale organizácii celej súťaže dávam sto bodov. Chalani z klubu Kamikadze už usporiadali zopár „gulášov“, na niektorých som bol ako divák, na jednom som si aj zajazdil a vždy to mali pripravené výborne. Oficiálny majstrák bol pre nich novinkou, ale zvládli to fakt super. Trať sa mi páčila, nechýbali divácky atraktívne umelé sekcie priamo v centre diania, ale veľa bolo aj prírodných – kamene, voda, blato, skrátka všetko, čo k trialu patrí. Keďže netrénujem a motorku vždy vytiahnem až na súťaž, prvý deň som sa len „rozkukával“. V nedeľu sa niektoré úseky zmenili, ale aj na tých „nových“ sa mi jazdilo oveľa lepšie. Vrcholom mojej krátkej trialovej kariéry je, že v nedeľu som v poslednom kole nazbieral len 5 bodov, čo sa za dva dni nepodarilo nikomu v našej kategórii, takže je to pre mňa také malé osobné víťazstvo.” 

Veľká Vďaka patrí celému organizátorskému tímu KAMIKADZE, ktorý pripravil naozaj perfektné podujatie, ktoré bolo zatraktívnené doplnkovými súťažami, výjazdom do vrchu “RIŤ” a tiež aj tombolou. Vďaka patrí sponzorom a hlavne rozhodcom, ktorí mali celé podujatie pod palcom.

Víťazom závodu do vrchu “RIŤ sa stal domáci pretekár Ján Gurín, ktorý sa stal čestným držiteľom putovného pohára.

Sezóna 2015 MMSR v Triale končí svojim štvrtým podujatím 1. – 2. augusta v Nowom Targu v Poľsku, kde sú spojené slovenské a poľské majstrovstvá.

Text/foto: Jaroslav gažo, motonews.sk

Viac fot: http://www.motonews.sk/clanky/trial/mmsr-trial-2015-3-pretek-vieska-bezdedov

 

VIRB0007_1067_800.jpgVIRB0127_1067_800.jpgVIRB0175_1067_800.jpgVIRB0361_1067_800.jpgVIRB0427_1067_800.jpgVIRB0477_1067_800.jpgVIRB0492_1067_800.jpgVIRB0554_1067_800.jpgVIRB0570_1067_800.jpgVIRB0790_1067_800.jpgtitulka-trial-vieska-e1436869269781.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok