Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

SSDT 2015 – DEŇ 2.

SSDT 2015 – DEŇ 2.

Druhý deň Škótskej trialovej šesťdňovej meral 192 kilometrov a pretekári dostali poriadne zabrať. Počasie nikoho nešetrilo a už od úvodu ich postihol dážď a celý deň museli jazdiť do nitky mokrí. Nášmu Petrovi Vranákovi sa dnes veľmi nedarilo, keď po chvíle blúdenia nabral stratu, ktorú následne sťahoval, ale neskôr mu došiel benzín a Peter dostal 22 trestných bodov. Napriek tomu by si mal Peter v celkových výsledkoch polepšiť a posunúť sa už do prvej stovky.

Celú súťaž vedie Sam Haslam so 4 trestnými bodmi. Na druhom mieste sa drží Gary Macdonald a na treťom je Ben Hemingway. Obaja majú po dvoch dňoch rovnako 9 trestných bodov.

Informácie priamo od Petra po druhom súťažnom dni:

“Ahojte, dnes sme mali naplánovaný štart na 9:06 tunajšieho času. 
Hneď prvý prejazd mal cez 20 míľ, pršalo čiže sme došli pekne vymrznutí na prvé sekcie. 
Od začiatku sa mi dnes darilo išiel som prvých 6 sekcii za 0. Martin išiel tiež pekne, dlhé prejazdy a rašeliny nám dávali zabrať, bavili sme sa, že nás z toho riadne bolia kĺby na rukách a prsty. Predlaktie nám netvrdlo tak sme držali plyn, asi po 10 sekciách sme mali najazdených 25 minút. Vedeli sme, že je to super keď dnešok mal 192 kilometrov, a že v pohode stihneme údržbu v GG. Ale pokračovali sme a na jednom prejazde bola kamenistá cesta, na ktorej boli zrazu značky na odbočenie, odbočili sme vľavo a asi po 4 kilometroch sme vedeli, že sme zle tak otočka kolo nohy a hybaj späť. Z náskoku 25 minút bola razom strata 8 minút. Dobehli sme to a išli v čaše, no pár čakaní ktoré nám nezapísali do karty, urobilo, že sme mali zrazu veľké meškanie okolo 20 minút.

Po obede sme mali 21 míľ dlhý prejazd a stále boli sme premočený do nitky, čo po 20 minútovej pauze bolo utrpenie. Stratu sme sťahovali, ale mne došiel benzín (zadrhávalo mi šupátko a motorka mala veľký voľnobeh) , 10 minút som bežal povedľa motorky a tlačil do tankovačky. Celý deň sa nám išlo v pohode, Martin chytil 5 a ja 22 trestných za čas.

Zajtra štartujeme okolo 8 hodiny. Máme kratší deň ako dnes, tak dúfam, že to už bude len a len lepšie.

Pozdravujem všetkých! Peter Vranák.”


Výsledky z dnešného dňa a LIVE výsledky zo zajtra nájdete tu: ssdt.org/2015-04-26-10-15-40/testing-live-article

Zdroj: motonews.sk
foto: facebook.com/ssdtmairi


 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok