Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Škótska trialová šesťdňová opäť so slovenskou účasťou!

Škótska trialová šesťdňová opäť so slovenskou účasťou!

V dňoch 4.-9.mája 2015 sa v škótskom Ford William uskutoční jedno z najstarších motocyklových podujatí vo svete Škótska trialová šesťdňová. Aj v tomto roku bude mať Slovensko na podujatí už po tretí krát zastúpenie. Peter Vranák štartuje na Škótskej trialovej šesťdňovej – SSDT 2015 a bude sa snažiť o čo najlepší výsledok.

V krátkosti si predstavme Petra a potom sa už vrhneme na rozhovor s ním.

Peter Vranák je narodený 19/07/1994. Už ako 5 ročné chlapča dostal svoju prvú motorku Motto Morini – bola to malá kroska strach a hrôza!   Peter je 3. násobný majster SR v kategórií žiak, víťaz Alpe Adria Cup-u, majster SR v kategórií C, vicemajster kategórie B, 3. násobný majster SR v najťažšej kategórií A (2012, 2013, 2014), prvý Slovák na Škótskej trialovej šesťdňovej a tiež aj najmladší člen teamu na “Triale Národov” v roku 2011 v Talianskom Tolmezze.

image6.JPG

Povedz nám o tvojich plánoch na tento rok?
Plán na tento rok, odjazdiť SSDT čo najlepšie a tým je môj plán naplnený.

Takže teraz vo veľmi blízkej dobe ťa čaká Škótska SSDT? Kedy odchádzaš?
SSDT začína 4. mája a končí 9. mája. Tento rok je to zaujímavé, nakoľko žijem v Londýne, 25. apríla som letel domov nachystať motorku, veci a všetko to zaviesť do ČR k Martinovi Matejíčkovy. Ja letím 30. apríla do Glasgowa, odtiaľ 2 hodiny autom do depa vo Fort Wiliam.

Čo ťa doviedlo k tomu, že budeš aj tento rok štartovať na tomto podujatí? Alebo prečo si sa pre to rozhodol? V minulosti si tam už bol niekoľkokrát.
Škótska šestka je podľa mňa najkrajší a najťažší pretek vôbec. V minulosti som štartoval 2krát na tomto podujatí, veľmi sa mi páči tento pretek každému jazdcovi to dá veľmi veľa skúseností.

Za aký tým budeš v Škótsku jazdiť a kto všetko tam s tebou ide?
Team na šestke je hádam najjednoduchší aký môže byť. Traja jazdci a jeden “vedúci” (otec najsilnejšieho člena teamu). Jazdiť bude ako som už vyššie spomenul Martin Matejíček z Dolní Čermné, ktorý jazdí ME a MS je to veľmi dobrý jazdec, určite ma často potiahne nakoľko štartujeme minútu po sebe. Martin ide prvýkrát na šestku tak dúfam, že v pár veciach ho potiahnem aj ja. Mám niekoľko skúseností s týmto pretekom a hlavne už viem čítať rašelinové polia, kde často jazdci stratia hodiny. Tretím najstarším jazdcom z nášho tímu bude Václav Brúj z Plzne. Všetci by sme chceli toto podujatie úspešne dokončiť. Je to veľká výzva.

Akú motorku pôjdeš? Jazdi si už na nej alebo bude úplne nová pre teba?
Motorku idem tento rok Gas Gas 300 r. 2015. Je úplne nová, deň pred mojim príletom prišla motorka domov. V nedeľu som sa na nej povozil a to je všetko.

Minulý rok na jeseň si odišiel do Anglicka, prečo si sa takto rozhodol?
Odchod do UK ? Jednoduché a Slovenské… Robiť za pár šupov a popri tom ešte jazdiť na akej takej úrovni… Aby som dokázal konkurovať vo svojej kategórií, sa stávalo čím ďalej zložitejším…

Máš možnosť jazdiť na motorke aj tam? Alebo ako sa pripravuješ na SSDT?
Som tu 10 mesiacov, na motorke zatiaľ netrénujem. Cvičím doma to čo viem, že musím cvičiť, dopĺňam to behom a bicyklom sem tam. Uvidíme ako sa rozhodnem ďalej, stále viac ma ťahá extrém enduro.

Ešte k tomu Anglicku? Vrátiš sa tam aj po preteku? Aké máš plány do budúcna?
V Anglicku určite pobudnem ešte nejakú dobu. Musím pár vecí dotiahnuť do konca, potom možno uvažovať nad jazdením tu, na Slovensku jazdiť nebudem, už len preto, že som mal záujem štartovať na prvom Slovenskom majstráku  v Nitre, ale toto podujatie neboli schopní preložiť mimo dátumu SSDT, čo je celosvetové podujatie…
Osobne si myslím, že šestku zvládnem v pohode, pripravoval som sa dlho takže by nemal byť problém.

Ďakujeme za rozhovor, nech sa ti darí!
Aj ja ďakujem a touto cestou sa chcem poďakovať všetkým sponzorom, vďaka ktorým môžem štartovať na SSDT 2015!

 

Zdroj: www.motonews.sk– Jaroslav Gažo
foto: Peter Lovíšek – Lomedia.

 

 

 

11025723_923352354353428_1342650949156490732_n.jpg1174723_634991853178225_2093976295_n.jpgPV1motonews.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok