Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

V sezóne 2015 Speedway Club Žarnovica organizuje semifinále Majstrovstiev sveta juniorov

V sezóne 2015 Speedway Club Žarnovica organizuje semifinále Majstrovstiev sveta juniorov

Veľmi dobrá správa dnes dorazila do Žarnovice. Na zasadnutí FIM v Paríži bolo pre Slovensko pridelené semifinále Majstrovstiev sveta juniorov. Ide už o štvrté významné podujatie, ktoré zorganizuje Speedway Club vo svojej päťročnej histórii.

Speedway Club Žarnovica aj napriek tomu, že stále ide o relatívne nový klub na plochodrážnej scéne, dostal opäť dôveru tentoraz od Svetovej motocyklovej federácie (FIM). Ide o ďalší významný krok ako naďalej zviditeľňovať Žarnovicu nielen v motocyklovom svete, ale je to aj výzva väčšej popularizácie tohto športu na Slovensku.

Speedway Club Žarnovica dostal prvé významné podujatie od UEM v druhom roku svojej existencie, keď organizoval Majstrovstvá Európy jednotlivcov - semifinále. O ďalší rok to bolo už Challenge tohto šampionátu s hviezdnym obsadením, z ktorého do finálovej série mal takmer problém postúpiť aj u nás fenomenálny Martin Vaculík. Počas uplynulej sezóny SC organizoval opäť semifinále ME.

Pre sezónu 2015 sa však rozhodol posunúť ďalej. Nakoľko žarnovickí odchovanci sú v juniorskom veku, požiadal klub prostredníctvom SMF o organizáciu semifinále Majstrovstiev sveta juniorov, čomu dnes FIM dala zelenú. Žarnovica sa tak môže tešiť na súboje svetovej juniorskej špičky, medzi ktorou nebudú chýbať ani domáci juniori. Termín je na sobotu 30. mája 2015.

 

Zdroj: speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok