Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Martin Vaculík je majstrom Českej republiky dvojíc

Martin Vaculík je majstrom Českej republiky dvojíc

Trochu neočakávane a na poslednú chvíľu sa do dnešných pretekov Majstrovstiev Českej republiky dvojíc dostala slovenská jednotka Martin Vaculík. Martin však hájil farby Slaného, v ktorom jazdil prvé roky svojho zahraničného pôsobenia v ligách. Okrem neho sa v Pardubiciach predstavil aj Patrik Búri, ktorý v dvojici s Jaroslavom Petrákom hájil farby SC Žarnovica.

Preteky pri umelom osvetlení ponúkli viacero zaujímavých jázd a výsledkov. Na poslednú chvíľu bol do nich k slánskemu Eduardovi Krčmářovi nominovaný aj Martin Vaculík. Ten sa ukázal ako suverén pretekov, keď nepoznal ani jednu prehru. Vyhrával jazdy ako na bežiacom páse. Vo finále však lepšie odštartovala pražská dvojica Matěj Kús a Josef Franc, no v druhej zákrute sa cez nich prehnali obaja reprezentanti Slaného a mohli sa tak zaslúžene radovať z celkového víťazstva. Martin Vaculík sa tešil zo svojho druhého titulu v tomto šampionáte, keď prvý získal ešte v roku 2009.

V pretekoch kde štartovala až na Aleša Drymla, celá česká plochodrážna špička, skončila dvojica SC Žarnovica so ziskom ôsmych bodov na desiatej pozícii. "Paťo išiel celkom pekne. Škoda, že nebol trochu rýchlejší," začal v telefonickom rozhovore hodnotiť výkon našej dvojice viceprezident SMF Ing. Jakub Zliechovec priamo z Pardubíc. "Spolu s Jardom Petrákom išli pekne dvojicu. Paťo jazdil lajnu a Jarda vonkajšok. Obaja boli zhruba rovnako na tom. Kto vyhral štart, ten bol vpredu. Paťo však prišiel o body kvôli tomu, že sa mu počas jazdy zlomila skrutka na deflektore a ten mu odpadol, za čo mu bol po jazde odobratý dvojbodový zisk," uzavrel rozhovor o pretekoch Jakub Zliechovec.

 

Zdroj/foto: speedwayclub.sk

 

vac9.JPGdvojice.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok