Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Medzinárodný pretek veteránov na plochej dráhe Žarnovica

Medzinárodný pretek veteránov na plochej dráhe Žarnovica

V nedeľu 24.8.2014 sa na štadióne v Žarnovici uskutoční Medzinárodný pretek veteránov, ktorý organizuje Speedway club Žarnovica so začiatkom o 14,00 hod.

Na štarte pretekov, ktorých súčasťou budú aj vložené jazdy amatérov, sa predstaví takmer 40 pretekárov z ôsmych krajín, pričom veteránom patrí 30 miest. Zastúpenie domácich však bude bohužiaľ iba v pretekoch amatérov, nakoľko Ján Daniel,Ján Mesiarik, Anton Wannasek sa ospravedlnili zo zdravotných dôvodov a  Vladimírovi  Višváderovi pracovné dôvody nedovoľujú na podujatí štartovať. V pretekoch amatérov svoju účasť potvrdil Braňo Mesiarik a v hre sú ešte ďalší dvaja domáci amatéri, či začínajúci pretekári.

Aj napriek tomu sa diváci môžu tešiť na viaceré známe mená pretekárov, ktorí aj napriek veteránskemu veku vždy zanechajú v Žarnovici dobrý dojem z bojovného nasadenia.

Najpočetnejšie zastúpenie má Maďarsko. Nechýba tu už spomínaný Zoltán Adorján, či minuloročný víťaz Memoriálu Jaroslava Danka, nestarnúci László Meszáros. Medzi favoritov bude určite patriť aj Imre Fogas senior, ktorý aj napriek tomu, že o dva roky oslávi šesťdesiatku, tento rok jazdí s rumunskou licenciou tamojší šampionát spolu so svojim synom! Otázny je ešte štart v Žarnovici dobre známeho a stále aktívneho pretekára Róberta Nagya, ktorý taktiež štartuje túto sezónu s rumunskou licenciou. Okrem nich sa v Žarnovici ešte predstavia: Lajos Bajúsz, Csaba Varga, József Géczy, László Menyhárt, Imre Fogas jun., Csaba Balogh.

Druhú najpočetnejšiu enklávu veteránov budú mať v Žarnovici Rakúšania. Nebude tu chýbať ani voľakedajší dvojnásobný rakúsky šampión Walter Nebel, či stále sa zlepšujúci Jurgen Garherr. Okrem nich sa na našej dráhe predstavia Anton Schreiner, Helmut Durneder a Richard Schrammel.

Štyroch pretekárov bude mať nasadených Ukrajina. Minimálne dvaja z nich budú horúcimi adeptmi na víťazstvo. Ide o Petra Fedyka a Bachtiara Alijeva. Okrem nich sa v Žarnovici predstavia ešte Anatolij Žadan a Igor Rozaljuk.

Českú republiku budú zastupovať štyria veteráni. V prvom rade to bude dvojnásobný víťaz veteránskych pretekov na našej dráhe František Liebezeit, ale aj stále sa lepšiaci Richard Berger zo Svitáv, či Jan Boháč, ktorý sa tento rok vrátil aj na dlhé ovály. Nováčikom na našej dráhe bude bývalý březolupský pretekár Petr Popelka.

Taliansko budú reprezentovať už dobre známi pretekári. V prom rade treba spomenúť najstaršieho účastníka 68-ročného Francesca Barbettu, ktorý stále preteká aj na dlhej plochej dráhe. Ďalšími do partie sú Giuseppe Furlan a Stefano Soattin.

Prvýkrát sa v Žarnovici predstavia na pretekoch veteránov aj Slovinci. Ide o 61-ročného Jože Žiberta, ktorý pretekal v rokoch 1976 až 1986 a 48-ročného Romana Špitalera, ktorý štartoval na plochej dráhe ako aktívny pretekár na prelome 80. a 90. rokov.

Štartovná listina obsahuje aj meno pretekára z Poľska, ktorým by mal byť Krzysztof Pikusa. Mená v štartovnej listine pretekov veteránov sa stále môžu meniť.

V pretekoch amatérov budú okrem našich pretekárov štartovať aj Maďari, Rakúšania a Poliaci. Favoritmi budú určite Maďari Sándor Fekete a Szabolcs Vida, ktorí v minulosti štartovali ako aktívni pretekári, pričom najmä prvý menovaný patril koncom 90. rokov medzi veľké nádeje maďarskej plochej dráhy čo dokazoval aj pri pretekoch Mitropa Cup v Žarnovici v rokoch 1997 a 1998. Doplnia ich ešte Gábor Fogas a Péter Vida.

Zdroj: speedwayclub.sk

veterani14.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok