Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Martin Vaculík sa musel po rozhodnutí rozhodcu v Togliatti zmieriť so 4.miestom

Martin Vaculík sa musel po rozhodnutí rozhodcu v Togliatti zmieriť so 4.miestom

V nedeľu pokračovala finálová séria Majstrovstiev Európy jednotlivcov na plochej dráhe svojim druhým podujatím v ruskom Togliatti. Do pretekov samozrejme zasiahol aj náš reprezentant Martin Vaculík, ktorý dokázal vyhrávať jednu jazdu za druhou, aby sa nakoniec, po zásahu rozhodcov,  musel uspokojiť "až" so štvrtým miestom.

Martin Vaculík nastupoval do druhého podujatia finálovej série ME so ziskom siedmych bodov na predbežnom desiatom mieste. Po nevydarenom prvom kole v nemeckom Gustrowe a aj napriek ťažkému pádu zo švédskej Elitserien, veril, že výsledok bude oveľa lepší. Naznačoval tomu aj fakt, že Martin kvôli tomuto finálovému kolu štartoval v rámci ruskej plochodrážnej ligy v stretnutí Togliatti vs. Vladovostok ešte na konci júna. Dráhu, ktorá mu sedela už počas minuloročných Majstrovstiev Európy si vyskúšal, pričom nazbieral pre domácich 14 bodov, keď o neporaziteľnosť prišiel iba v jedinej jazde.

To isté sa mu stalo aj včera. Základnú časť pretekov suverénne ovládol a peknými súbojmi dostával celý štadión do varu. Za najkrajší predbiehajúci manéver celého večera možno označiť práve ten jeho, keď sa vo svojej prvej jazde stretol s miláčikom ruského publika Emilom Sajfutdinovom a po slabšom štarte musel atakovať svojho ruského súpera, cez ktorého sa nakoniec aj dostal. V ďalšom priebehu Martin vyhral tri jazdy za sebou, v ktorých dokázal za seba odsunúť aj trojnásobného svetového šampióna Nicki Pedersena, či poľskú star Tomasza Golloba. Vo svojej poslednej jazde základnej časti pretekov po slabom štarte sa náš pretekár ocitol na poslednom mieste. Dravou jazdou sa však dostal tak cez Dána Larssena ako aj ruskú divokú kartu Vitalija Bielousova, no na Lotyša Maxima Bogdanovsa už nestačil. Aj napriek tomu si vybojoval priamu účasť vo Veľkom finále spoločne s Emilom Sajfutdinovom. Naopak, ďalší štyria pretekári museli absolvovať jazdu poslednej šance o dve miesta vo finále. Tú vyhral Poliak Patryk Dudek, pred Nicki Pdersenom a ďalším Dánom Petrom Kildemandom. Na poslednom mieste došiel do cieľa stále sa lepšiaci chorvátsky multišampión Juriac Pavlic.

Finále už nášmu pretekárovi nevyšlo podľa priania. Martin sa dostal z výjazdu prvej zákruty do kontaktu s Niki Pedersenom, čo využil tento skúsený dánsky pretekár a vidiac, že prichádza o lepšie umiestnenie, spadol. Jazda bola prerušená a z opakovaného štartu bol ako pôvodca pádu Pedersena vylúčený Martin Vaculík. Ten v návale rozčúlenia síce telefonoval hneď rozhodcovi, no na vylúčení sa nič nezmenilo. Opakovaný štart ovládol Patryk Dudek, no ostrieľaný Pedersen išiel nezadržateľne dopredu, aby si po nemeckom Gustrowe pripísal ďalšie víťazstvo. Cez Poliaka sa dostal aj domáci Sajfutdinov, ktorý skončil nielen druhý v pretekoch, ale patrí mu aj priebežné druhé miesto v šampionáte.

Martinov perfektný zisk 14 bodov sa nakoniec premietol aj v priebežnej tabuľke, kde sa s 21 bodmi posunul z desiateho miesta na štvrté, keď pred poslednými dvomi finálovými kolami stráca šesť bodov na vedúceho Nicki Pedersena. Pozícia obhajcu titulu je síce ťažká, no možno si spomenúť na minulý rok, keď Martin strácal ešte pred posledným kolom šampionátu v poľskom Rzeszówe päť bodov na spomínaného Pedersena a aj napriek tomu ho stihol poraziť a stať sa majstrom Európy.

Najlepších pretekárov Európy čakajú ešte dve kolá finálovej série šampionátu a to v dánskom Holstede (9.8.) a v poľskej Czestochowej (19.9.).


Autor: Martin Búri, speedwayclub.sk

 

10458669_733491183379791_8853282184329963014_n.jpgvaculk_22.JPG10356227_738128539582722_3573984958909754639_n.jpg10486215_745813105480932_5795417106593117232_n.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok