Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Adam Čarada štartoval v kvalifikácii do GP

Adam Čarada štartoval v kvalifikácii do GP

V pondelok 9.6.2014 sa odjazdili dve kvalifikačné kolá Kvalifikácie do Grand Prix. V nemeckom Abensbergu malo svoje nasadenie aj Slovensko. Pôvodne tu mal štartovať Martin Vaculík, avšak ten sa na poslednú chvíľu ospravedlnil, nakoľko by nestíhal presuny medzi Poľskom, Nemeckom a Švédskom.

V Abensbergu, kde sa bojovalo o desať postupových miest sa predstavil namiesto Martina Adam Čarada. Adam v pretekoch nakoniec skončil na 17. mieste, keď sa mu podarilo získať jeden bod v poslednej jazde. Víťazom sa stal Švéd Thomas H. Jonasson pred Čechom Václavom Milíkom a Nemcom Martinom Smolinskim.

Druhé kvalifikačné kolo Kvalifikácie do GP sa odjazdilo na Britských ostrovoch v Berwicku. Toto bolo pôvodne naplánované na sobotu, no pre dážď ho preložili na pondelok, kvôli čomu museli rezignovať až štyria jazdci z Challenge Majstrovstiev Európy naplánovanom takisto na pondelok. Jedným z tých, ktorým bol postup do Challenge zbytočný, bol aj Tomáš Suchánek, ktorý bol jedným z pretekárov, čo odmietli štartovať v dodatkových jazdách v žarnovickom semifinále na regulérnej dráhe a vďaka tomu postúpil do Challenge. V Challenge sa nakoniec predstavil Martin Málek, no do finálovej série si postup nevybojoval.

Zdroj: speedwayclub.sk 

 

carada_1.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok