Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Slovenský tím vstúpil do ligovej sezóny plochej dráhy víťazne

Slovenský tím vstúpil do ligovej sezóny plochej dráhy víťazne

Víťazstvom otvoril Slovenský tím v poslednú aprílovú nedeľu nielen svoje ligové účinkovanie v sezóne 2014, ale aj samotnú sezónu v Žarnovici. Preteky ponúkli viacero zaujímavých súbojov, ale najmä vyrovnaný výkon oboch tímov, vďaka čomu sa o víťazovi rozhodlo prakticky až v poslednej jazde.

Ani nepriazeň počasia v posledných dňoch pred pretekmi nebola prekážkou, aby Speedway Club Žarnovica nezorganizoval prvé preteky plocho drážnej sezóny 2014. Asi trojnásobne náročnejšia úprava dráhy za posledný mesiac oproti minulým rokom a odčerpávanie vody deň pred pretekmi mali "na svedomí", že dráha bola kvalitne pripravená. K tomu ešte aj počasie ukázalo v nedeľu priaznivejšiu tvár a tak si to na štadión namierila početná divácka kulisa.

Hlavnou hviezdou prvého podujatia na našom ovále bol určite majster Európy Martin Vaculík, ktorý počas pretekov nepoznal porážku. Výborne si počínal aj Filip Šitera, ktorý na poslednú chvíľu zastúpil zraneného Adama Čaradu. Z českého tímu boli ťahúňmi Tomáš Suchánek a Eduard Krčmář.

Už úvod pretekov naznačil, to čo bolo spomínané v článkoch pred pretekmi, že pôjde o kvalitatívne vyrovnané súperenie. Prvú jazdu vyhrali českí pretekári v pomere 4:2, keď si Suchánek poradil s Martinom Málekom a Jaroslav Petrák nechal za sebou Patrika Búriho. Po remízach v ďalších dvoch jazdách najmä zásluhou bezkonkurenčného výkonu Martina Vaculíka a bojovného Filipa Šiteru, ktorý si dokázal po dvoch kolách pekných súbojov poradiť so Suchánekom, prišlo prvé víťazstvo domácich vo štvrtej jazde a stav sa tak vyrovnal na 12:12. V piatej jazde to po štarte vyzeralo na možnú remízu, no dopredu išiel nezadržateľne Krčmář nasledovaný Málekom a Patrik Búri nedokázal udržať tretie miesto pred Michalom Škurlom a Česi opäť strhli vedenie na svoju stranu. V šiestej jazde však prišlo dlhoočakávané jasné víťazstvo domáceho tímu, keď Filip Šitera spoločne s Martinom Gavendom ukázali výbornú jazdu v dvojici a nepustili medzi seba dobiedzajúceho Smetanu. Od tohto momentu začal mať domáci tím mierne navrch a zvyšoval svoj minimálny náskok do jedenástej jazdy na šesť bodov. Slovenskému tímu do karát zahrala aj roztrhnutá reťaz Krčmářa na štarte siedmej jazdy. Pekný súboj mohli diváci vidieť aj v deviatej jazde, kde išiel dopredu Krčmář, ktorého atakovali postupne obaja domáci zástupcovia Filip Šitera a Martin Málek. Že sa bojovalo o každý bodík sa mohli prítomní presvedčiť aj v jazde s poradovým číslom desať. Tú ovládol Martin Vaculík, za ktorým pomerne blízko došiel do cieľa Krčmář, no len centimetre rozhodli o poslednom bode, ktorý si udržal Michal Škurla pred dobiedzajúcim Martinom Gavendom. Šesťbodová strata Českého tímu na domácich, dovolila manažérovi hostí pánovi Ľubomírovi Vozárovi, nasadiť do jedenástej jazdy žolíka. Dôveru dostal Tomáš Suchánek. Ako taktická rezerva s ním nastúpil namiesto Petráka Krčmář. Po štarte sa vedenia ujal suverénny Suchánek. Na druhom mieste sa však zvádzal súboj Máleka s Krčmářom, pričom si obaja dvakrát vymenili pozície. Nakoniec bol šťastnejším Krčmář a český súper po zdvojení bodov Sucháneka vyhral jazdu v pomere 8:1 a ujal sa jednobodového vedenia. To bolo našťastie pre domácich zmazané už v nasledujúcej jazde, keď Martin Vaculík s Filipom Šiterom zvíťazili v jazde v pomere 5:1.

Pred nasadzovanými jazdami tak bolo 39:36 pre Slovenský tím. Tento trojbodový náskok Česi znížili v trinástej jazde, ktorú vyhrali v pomere 4:2, keď si Škurla ustrážil Gavendu a Smetana Máleka. Posledná jazda mala byť nielen jazdou najlepších z oboch tímov, ale aj tou, ktorá rozhodne o celkovom víťazovi pretekov. Po štarte sa vedenia ujali Česi, odolávajúci ťažkým atakom najmä Martina Vaculíka. Prejazd zákrutou však nezvládol najlepšie Krčmář, ktorý bez cudzieho zavinenia skončil v nafukovačkách. Jazda tak musela byť zastavená a opakovaná, ale už bez vylúčeného českého pretekára. V opakovanej jazde predviedol raketový štart Vaculík a s prehľadom došiel do cieľa s víťazstvom, ktoré podtrhol ziskom jedného bodu Filip Šitera. Slovenský tím tak zdolal minuloročného víťaza Jadranskej ligy v pomere 45:42.

Slovensko 45: Martin Vaculík 18, Filip Šitera 11, Martin Málek 9, Martin Gavenda 6, Patrik Búri 1.

Česká republika 42: Tomáš Suchánek 16, Eduard Krčmář 12, Michal Škurla 8, Ondřej Smetana 5, Jaroslav Petrák 1.

 

Autor: Martin Búri

www.speedwayclub.sk

 

sk1_1.JPGsk2.JPGsk3_1.JPGsk5_1.JPGsk8_1.JPGsk7_1.JPGsk_1.JPGsk10_1.JPGsk11_1.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok