Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

V Žarnovici prebehlo rokovanie o Jadranskej lige

V Žarnovici prebehlo rokovanie o Jadranskej lige

Vedúci predstavitelia plochej dráhy zo Slovinska, Chorvátska, Českej republiky, Maďarska a Slovenska sa stretli včera na Revištskom Podzámčí, aby spoločne prerokovali spoluprácu pri organizácii šampionátu jednotlivcov, dvojíc a družstiev. Výsledkom niekoľkohodinového rokovania sú aj dva dátumy žarnovických pretekov v rámci Jadranskej ligy.

Prvýkrát necestovali zástupcovia slovenskej plochej dráhy - Speedway Clubu Žarnovica do Chorvátska, či Slovinska, ale organizovali stretnutie účastníkov spoločných šampionátov na domácej pôde. Priateľská nálada a plochodrážna téma dokonale odbúrali jazykovú bariéru a tlmočenie do angličtiny nebolo takmer potrebné.

Po úvodnom privítaní a zhodnotení sezóny 2013 sa pristúpilo k samotnému rokovaniu o nasledujúcej sezóne. Prvou témou bol šampionát jednotlivcov. Spoločný šampionát nakoniec vytvoria Slovinci a Chorváti, pričom naplnia štartovné listiny pretekov v Lendave, Kršku, Ljubljani a Goričane 14 pretekármi. Po viacročnej snahe sa podarilo slovenským zástupcom dostať do tohto šampionátu bez toho, aby bol automaticky braný aj za Majstrovstvá Slovenska aj slovenských pretekárov, keď sme získali dve až tri miesta na každé preteky.

Ďalším bodom bola Jadranská liga. Túto v minulej sezóne vyhrali po niekoľkoročnej prestávke Česi. Účastníci ocenili jej kvalitatívne vyrovnanie, keď za posledné tri roky mala troch rôznych víťazov, v roku 2012 nás nevynímajúc. Pre sezónu 2014 z ligy odstúpilo Maďarsko, ktoré má svoju pretekársku základňu dlhodobo v kríze a po odídení Rolanda Benka za Jószefom Tabakom do anglických ligových súťaží, ma prakticky už len Norberta Magosiho a Patrika Nagya. Podobne je na tom aj Chorvátsko reprezentované Goričanom, ktoré z ligy odstúpilo už pred minulou sezónou a pre rok 2014 bude s licenciou chorvátskej federácie pretekať iba Jurica Pavlic a Renato Cvetko a pravdepodobne ešte jeden začínajúci junior.

Jadranskú ligu v sezóne 2014 tak bude jazdiť Slovinsko, Česká republika a Slovensko. Z toho dôvodu sa po ročnom systéme štvorstretnutí u každého účastníka, vracia k dvojstretnutiam päťčlenných tímov. Každý tím tak absolvuje stretnutia so súpermi doma a vonku. Pre Žarnovicu to znamená, že bude svedkom dvoch pretekov Jadranskej ligy, kedy si náš tím zmeria sily najprv na jar s Českou republikou a potom v lete so Slovinskom.

Po doladení systému a pravidiel Jadranskej ligy sa prikročilo k poslednému bodu rokovania, k šampionátu dvojíc. Toho sa zúčastnia kluby: Lendava (SLO), Ljubljana (SLO), Krško (SLO), Pardubice (CZ) a Goričan (HR). Otvorená je otázka posledného tímu. Do pondelka večera by malo padnúť rozhodnutie, či ním bude Praha alebo spojený tím Mórahálomu (H) a Žarnovice, v ktorom by mal každý zastúpenie jedným svojim pretekárom. V prípade, že dôjde k druhej verzii, preteky na domácej dráhe by sa však uskutočnili v Mórahálome. SC Žarnovica chcel týmto získať možnosť ďalších pretekov pre svojich začínajúcich jazdcov, no zároveň udržať všetko v ekonomických hraniciach reálnych pre náš klub.

Termíny Majstrovstiev Slovinska a Chorvátska:

20.4. - Krško (SLO)

10.5. - Ljubljana (SLO)

24.5. - Lendava (SLO)

19.7. - Goričan (HR)

 

Jadranská liga:

13.4. - Slovinsko vs. Česká republika (Lendava)

27.4. - Slovensko vs. Česká republika (Žarnovica)

30.4. - Česká republika vs. Slovinsko (Pardubice)

26.7. - Slovensko vs. Slovinsko (Žarnovica)

6.8. - Česká republika vs. Slovensko (Pardubice)

18.10. - Slovinsko vs. Slovensko (Krško)

 

Šampionát dvojíc:

9.5. - Goričan (HR)

14.5. - Pardubice (CZ)

12.7. - Lendava (SLO)

30.8. - Krško (SLO)

6.9. - Ljubljana (SLO)

 

zdroj: www.speedwayclub.sk
A
utor:  M.Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok