Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Martin Vaculík je majstrom Európy !!!

Martin Vaculík je majstrom Európy !!!

Martin Vaculík sa opäť postaral o radosť pre slovenského fanúšika. Opäť si pritom privlastnil ďalšie slovenské plochodrážne NAJ. V nedeľu večer totiž získal na dráhe v poľskom Rzeszówe titul majstra Európy!!! Získal tak pre Slovensko historicky druhý cenný kov z pretekov Majstrovstiev Európy. Tým prvým bol jeho bronz z roku 2009 v ME juniorov.

Martin Vaculík, pretekár Speedway Clubu Žarnovica, nastupoval do posledného finálového kola Majstrovstiev Európy jednotlivcov s päťbodovou stratou na vedúceho muža poradia Nicki Pedersena zo štvrtého miesta. Všetko sa však zmenilo počas spomínaných pretekov dnes večer. Martin nepoznal na dráhe svojho bývalého klubu premožiteľa. Aj napriek kvalitným súperom dokázal vyhrať aj finálovú jazdu, aj keď v nej mal po náraze Grzegorza Zengotu do jeho zadného kolesa namále a dych sa slovenskému fanúšikovi zastavil a počas opakovanej finálovej jazdy, keď došlo ku kontaktu Grigorija Lagutu opäť s Martinovým zadným kolesom. Našťastie Martin dokázal ustáť obidve situácie a vyhral záverečné finálové kolo a s náskokom troch bodov získal titul majstra Európy pred Nicki Pedersenom a tretím Grigorijom Lagutom z Ruska.

vac8.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok