Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Slovenský titul si vybojoval Martin Málek

Slovenský titul si vybojoval Martin Málek

 V nedeľu 11. augusta organizoval Speedway Club v spolupráci s Mestom Žarnovica Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 13. ročník Memoriálu Ladislava Eliáša, ktorého spoluorganizátorom bol Štefan Eliáš z Lozorna. 

Preteky ponúkli množstvo adrenalínových jázd, o ktoré sa postarli kvalitatívne vyrovnaní jazdci.

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska sa dočkali pred svojim 27. ročníkom jednej zmeny. Namiesto tradičného rozpisu jázd pre 16 pretekárov štartujúci v 20 jazdách vo štvoriciach, videli diváci 11. augusta 20 pretekárov, ktorí štartovali v 16 jazdách základnej časti v päticiach.

Okolo 1 800 divákov videlo zaujímavé a do poslednej chvíle dramatické preteky. Už pohľad do štartovnej listiny pred pretekmi hovoril, že preteky nebudú mať jednoznačného favorita, ale na víťazstvo mohlo reálne pomýšľať viac ako desať pretekárov!

Zo slovenskej reprezentácie po skončení kariéry Jána Halabrína a zranení Jána Mesiarika neštartoval v Žarnovici ani Martin Vaculík, ktorý sa deň predtým predstavil vo finále ME jednotlivcov v ruskom Togliatti. Na štadión síce prišiel krátko pred pretekmi, avšak pretekov sa nezúčastnil. Na nástupe sa pod slovenskou vlajkou predstavila štvorica jazdcov, pričom v prípade Fritza Wallnera a náhradníka Antona Wannaseka, išlo o rakúskych jazdcov s našou licenciou. Za to Patrik Búri a druhý náhradník Adam Čarada už predstavovali žarnovickú liaheň talentov vychovávaných Speedway Clubom Žarnovica. Najlepšie si zo štvorice našich reprezentantov počínal Fritz Wallner, keď si vybojoval postup do semifinále. V prípade Patrika Búriho išlo o prvé preteky pred domácim publikom, ktoré absolvoval kompletné. Síce zakaždým videl cieľovú vlajku ako posledný aj keď vo svojej poslednej jazde mal na dosah slovinského pretekára Aljošu Remiha, ale v jeho prípade išlo najmä o zbieranie skúseností a zvládanie atmosféry pretekov. Na dráhu sa dostali aj obaja náhradníci, keď Anton Wannasek, ktorý štartoval aj deň predtým na Memoriáli Jaroslava Danka, kde skončil na treťom mieste, nahradzoval vylúčeného Aljošu Remiha. Adam Čarada sa dostal na dráhu namiesto ďalšieho Slovinca Denisa Štojsa, ktorý bol taktiež vylúčený za pretrhnutie štartovacej pásky.

O kvalitne obsadenom ročníku svedčí aj skutočnosť, že do semifinálových jázd sa nedostal ani majster Slovenska z roku 2011 Norbert Magosi z Maďarska, či bývalý majster sveta juniorov Karol Zabik z Poľska, ktorého však z istého postupu vyradil pád a porucha motocykla, pričom v obidvoch prípadoch sa tak stalo na priebežnom druhom mieste v jazde. Po základnej časti videli diváci ešte dodatkovú jazdu o víťazstvo v Memoriáli Ladislava Eliáša, ktoré mal získať víťaz základnej časti pretekov. Avšak až dvaja jazdci mali rovnaký počet bodov. Jazdu ovládol Tomáš Suchánek z Pardubíc a na rozdiel od menej úspešného Martina Gavendu z Březolup, si tak vybojoval priamy postup do finále.Okrem spomínaných si postup ďalej vybojovali Česi Martin Málek a Filip Šitera (víťaz ZP SNP 2007), Poliaci Jakub Jamróg (nádejný poľský junior, ktorý dokázal vlani vo finále poľskej Extraligy poraziť aj Tomasza Golloba, či Grega Hancocka a zaslúžil sa tak o titul pre Tarnów), Michal Mitko, Emil Pulczyński a Stanislaw Burza, Ukrajinec Andrij Kobrin, Rakúšan Daniel Gappmaier a domáci Fritz Wallner.

Jazdci na 2. až 11. mieste tak museli nastúpiť do dvoch semifinálových jázd, z ktorých postúpili zakaždým dvaja najlepší do finále. Finále prinieslo najprv veľkú drámu, keď sa po štarte dopredu dostal Tomáš Suchánek (majster SR 2009), no z výjazdu prvej zákruty už plece pri pleci bojoval so svojimi krajanmi Martinom Málekom a Martinom Gavendom. Výsledkom bol zle vyzerajúci pád posledne menovaného, za čo bol vylúčený Suchánek ako jeho pôvodca. Opakovaný štart ovládol Martin Málek a bezpečne dojazdil po šiestich kolách do cieľa po slovenský titul pred Poliakom Michalom Mitkom a Martinom Gavendom.

Výsledky:

1. Martin Málek, Česká republika; 2. Michal Mitko, Poľsko; 3. Martin Gavenda, Česká republika; 4. Jakub Jamróg, Poľsko; 5. Tomáš Suchánek, Česká republika; 6. Filip Šitera, Česká republika; 7. Andrij Kobrin, Ukrajina; 8. Stanislav Burza, Poľsko; 9. Fritz Wallner, Slovensko; 10. Emil Pulczyński. Poľsko; 11. Daniel Gappmaier, Rakúsko; 12. Denis Štojs, Slovinsko; 13. Norbert Magosi, Maďarsko; 14. Karol Zabik, Poľsko; 15. Stanislav Mielničuk, Ukrajina; 16. Jonathan Iturre, Argentína; 17. Matic Ivačič, Slovinsko; 18. Jan Holub, Česká republika; 19. Aljoša Remih, Slovinsko; 20. Patrik Búri, Slovensko; 21. Anton Wannasek, Slovensko; 22. Adam Čarada, Slovensko.

 

 

mmsr12.JPGmmsr2.JPGmmsr9.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok