Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

V Žarnovici prebieha výstava 60.rokov plochej dráhy

V Žarnovici prebieha výstava 60.rokov plochej dráhy

Žarnovická plochá dráha sa v tomto roku dožila 60. výročia svojho vzniku. Je celkovo najstarším motoristickým podujatím na Slovensku. Táto skutočnosť bola jedným z dôvodov zorganizovania výstavy mapujúcej históriu tohto športu v Žarnovici.

Speedway Club Žarnovica, ktorý si zobral pod patronát oslavy 60. výročia plochej dráhy v Žarnovici, zorganizoval nielen významné plochodrážne podujatia, ale v súčasnosti si môžu fanúšikovia tohto športu prezrieť aj výstavu venovanú diamantovému jubileu našej oslávenkyne. Vďaka ústretovosti Mesta Žarnovica a veľkej pomoci Ing. Jozefa Treščáka bola v sobotu 10. augusta o 13.00 hod. pred začiatkom Memoriálu Jaroslava Danka slávnostne otvorená výstava 60. rokov plochej dráhy v Žarnovici. Pri jej otvorení bola slávnostne prestrihnutá štartovacia páska, odznela plochodrážna hymna, ktorú koncom 70. rokov zložil a s deťmi naspieval pán Eduard Drienko, odzneli slávnostné prejavy z úst primátora Kamila Danka a predsedu SC Mgr. Martina Búriho, boli odovzdané spomienkové plakety a nechýbal ani slávnostný prípitok.

Výstava obsahujúca stovky dobových fotografií, plagáty a programy z podujatí, či rôzne súčasti výbavy plochodrážnych jazdcov z minulosti, ale aj ich trofeje, motocykle a ďalšie rôzne zaujímavosti je sprístupnená verejnosti od pondelka 12. augusta do nedele 18. augusta v čase od 12.00 hod. do 17.30 hod. v priestoroch dolného kaštieľa v obradnej sieni mestského úradu. Srdečne Vás na ňu pozývame.

 

Zdroj: www.speedwayclub.sk

 

vystava_otvorenie.JPGvystava1.JPGvystava2.JPGvystava3.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok