Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

ME speedway a novinka Flat track v Žarnovici už tento víkend

ME speedway a novinka Flat track  v Žarnovici už tento víkend

Už o  tri dni odštartuje na plochodrážnom štadióne v Žarnovici jedno z dvoch významných medzinárodných podujatí tohtoročnej plochodrážnej sezóny SMF. V sobotu 6.7.2013 sa uskutočnia Majstrovstvá Európy jednotlivcov - Challenge a na druhý deň v nedeľu 7.7.2013 bude majstrovský víkend pokračovať Svetovým pohárom vo Flat Tracku. Organizátorom uvedených podujatí je Speedway club Žarnovica.

Na sobotňajšom podujatí ME – challenge sa predstaví 18 jazdcov (16 + 2 náhradníci) z desiatich krajín Európy, ktorí do Žarnovice postúpili zo semifinálových podujatí, ktoré sa uskutočnili v rakúskom Murecku, ukrajinskom Červenograde a maďarskom Debrecene. Medzi štartujúcimi nebude chýbať ani domáca hviezda Martin Vaculík, ktorý prvý rok štartuje celú sezónu v Grand Prix. Čo do počtu jazdcov bude mať v Žarnovici najsilnejšie zastúpenie Dánsko a Poľsko, keď sa do Challenge kvalifikovali až po traja reprezentanti týchto krajín, medzi ktorými nechýba ani mnohonásobný účastník GP Hans Andersen, či bývalý účastník GP Sebastian Ulamek.

**Oficiálna štart.listina ME speedway v Žarnovici 

vaculik_martin.JPG

             Martin Vaculík

 

 

Nedeľňajšie podujatie FIM svetového pohára Flat track je premiérovým podujatím uvedenej novej disciplíny na Slovensku. Flat track mohli slovenskí fanúšikovia vidieť ako exhibíciu počas prestávok cez Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v minulom roku. Ohlasy na túto disciplínu boli zmiešané, avšak aj napriek tomu sa Speedway club Žarnovica rozhodol zorganizovať toto nezvyčajné svetové podujatie. A čo to vlastne Flat track je ?  Flat track je americká plochá dráha, ktorá vznikla v 20-tych rokoch minulého storočia. Z Ameriky sa táto motocyklová disciplína infiltrovala v 50-tych rokoch  do Austrálie a na Nový Zéland. Do Európy sa dostala predovšetkým vďaka fanúšikom motocyklov Harley-Davidson až v polovici 90-tych rokov.  Podujatia Flat track sa jazdia na rôzne dlhých tratiach, pričom tie najdlhšie majú dĺžku aj 4km. V Európe sa jazdí na plochodrážnych štadiónoch, pričom motocykle konštrukčne vychádzajú buď z motocyklov supermoto a motokros, alebo sú postavené na základe cestných motocyklov.

94410268_640.jpgAMA-Pro-Flat-Track-History-3.jpgflat_track.jpg

 

Prvé rozjazdy oboch podujatí sú na programe v sobotu i v nedeľu o 15.00 hod. Dekorovanie víťazov cca 18,00 hod.

 

me_flattrack2013.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok