Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Slovenský tím skončil na Jadranskej lige v Pardubiciach tretí

Slovenský tím skončil na Jadranskej lige v Pardubiciach tretí

Slovenský tím, pod ktorého hlavičkou štartuje Speedway Club Žarnovica v medzinárodnej Jadranskej lige, absolvoval v Pardubiciach druhé kolo tejto súťaže. V tíme bohužiaľ chýbal Ján Mesiarik, či Fritz Wallner, no aj napriek tomu do poslednej chvíle bojoval o druhé miesto, ktoré mu uniklo v poslednej jazde.

Pardubice privítali náš tím bez jazdcov so slovenskou licenciou z už spomínaných dôvodov. Prvýkrát v histórii plochej dráhy sa však v slovenskom tíme predstavila zástupkyňa nežného pohlavia, ktorou bola Michaela Krupičková. Okrem nej so slovenskou vestou na hrudi štartoval Martin Gavenda, Filip Šitera a Aljoša Remih.

Preteky od začiatku nemali jasného favorita. Už prvá jazda priniesla prekvapenie, keď sa vedenia hneď po štarte ujal 50-ročný Sándor Tihányi. Jediný kto si s ním poradil bol náš Martin Gavenda, no maďarský pretekár bol nad sily českého talentu Eduarda Krčmářa, či Slovinca Denisa Štojsa.

Peknú jazdu predviedol ďalší člen Slovenského tímu Filip Šitera, ktorý v tretej jazde síce odštartoval ako predposledný, no po peknom súboji sa dostal pred Slovinca Žigu Radkoviča a do cieľa prišiel za víťazom Hynkom Štichauerom.

Výborne sa v úvode štvrtej jazdy predviedla Michaela Krupičková, ktorá sa doslova prehnala cez svojich súperov a z výjazdu viedla. No jej radosť netrvala ani pár sekúnd, keď sa po páde Jerneja Pečnika rozsvietili červené svetlá. V opakovanej jazde došla naša pretekárka do cieľa ako tretia.

Po ďalších troch jazdách sme sa konečne odpútali na pár bodov od Slovincov a Maďarov a na vedúcich Čechov sme strácali iba jediný bodík. Zásluhu na tom mal najmä Martin Gavenda a dravo jazdiaci Filip Šitera. Horšie to už bolo po 10. a 11. jazde, kde nebodovala Michaela a ani Martin. Strata šiestich bodov na český tím umožnila Jánovi Danielovi použiť žolíka a do 12. jazdy sa namiesto Remiha postavil Filip Šitera. Jazdu dokázal náš pretekár bez problémov vyhrať a opäť nás od Čechov delil iba jeden bod. Po tejto jazde sa nám však Česi začali vzďaľovať a naopak nebezpečne sa približovali Maďari a Slovinci.

Pred poslednými 4 nasadzovacími jazdami sme mali desaťbodovú stratu na prvých Čechov a trojbodové, resp. štvorbodové vedenie pred Maďarmi a Slovincami. Posledné štyri jazdy však našim jazdcom vôbec nevyšli, keď Michaela Krupičková došla do cieľa posledná a ostatní skončili vo svojich jazdách tretí. Pred poslednou jazdou to znamenalo, že Česi už mali isté víťazstvo, no ostatné tri tímy mali rovnaký počet bodov.

V poslednej jazde sa dopredu najrýchlejšie dostal Patrik Nagy prenasledovaný Filipom Šiterom. Toho však predbehol Hynek Štichauer. Keď sa už zdalo, že sa Filip dostane opäť na druhé miesto, Hynek zavrel nášho pretekára na mantinel a bolo po nádejach na lepšie umiestnenie. Slovenský tím sa tak musel uspokojiť s celkovým tretím miestom.

Česká republika 40 (Hynek Štichauer 13, Zdeněk Holub 10, Michal Škurla 9, Eduard Krčmář 8)

Maďarsko 30 (Patrik Nagy 10, Roland Benko 8, Norbert Magosi 6, Sándor Tihányi 6)

Slovensko 28 (Filip Šitera 16, Martin Gavenda 9, Michaela Krupičková 2, Aljoša Remih 1)

Slovinsko 27 (Žiga Radkovič 10, Denis Štojs 9, Maks Gregorič 8, Jernej Pečnik 0)


Tabuľka po dvoch kolách:

1. Česká republika  - 80 bodov

 

2. Slovensko - 67 bodov

3. Slovinsko - 54 bodov

4. Maďarsko - 50 bodov


Autor: Martin Búri

 

Slovensky_tim.JPGjad_pc1.JPGjad_pc2.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok