Martin Vaculík na dva roky u víťaza Extraligy

Dňa 4.11.2016 vybehla na svetlo oficiálna správa, ktorá hovorí, že poľský extraligový šampión dáva prednosť pred Matejom Žagarom a Michaelom Jespenom Jensenom slovenskej plochodrážnej jednotke Martinovi Vaculíkovi a Przemyslawovi Pawlickému.
Martin reprezentoval v uplynulej sezóne farby Unibaxu Toruń. Po skončení sezóny si zobral čas na rozmyslenie, aby nakoniec oznámil, že odchádza z klubu, v ktorom strávil jednu sezónu a získal striebornú medailu za druhé miesto v poľskej Extralige. V zákulisí sa hovorilo, že ho lanári čerstvý majster z Gorzówa, čo sa dnes potvrdilo. Martin tak prechádza zo silného tímu do absolútnej špičky a bude mať za domácu dráhu práve tú, na ktorej v roku 2012 pripravil obrovské prekvapenie celému plochodrážnemu svetu, keď z pozície náhradníka dokázal vyhrať ako absolútny debutant svoju prvú Grand Prix.
Zaujímavosťou je, že klub "poslal k vode" dlhoročného účastníka GP Mateja Žagara, ale aj mladého Dána Michaela Jepsena Jensena, či u nás z tohtoročnej Zlatej prilby známeho Poliaka Adriana Cyfera, ktorý prešiel do nižšej ligy do tímu z Pily. Martin tak bude opäť členom jedného tímu spoločne s Krzysztofom Kasprzakom, s ktorým sa pozná už od svojho pôsobenia v Tarnówe, ale aj s Przamyslawom Pawlickim, ktorý skončil tretí v tohtoročnom žarnovickom semifinále ME jednotlivcov a Bartoszom Zmarzlikom, momentálne tretím najlepším plochodrážnikom sveta. Zmluvu podpísal na dva roky.
Zdroj: speedwayclub.sk/M.Búri