Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Sústredenie našich pretekárov bude prebiehať na dvoch dráhach

Sústredenie našich pretekárov bude prebiehať na dvoch dráhach

Organizačný záber Speedway Clubu Žarnovica nekončí "iba" pri pretekoch, či bežných tréningoch, o čom sa fanúšikovia môžu presviedčať pravidelne. Ďalšou akciou organizovanou SC je sústredenie našich, ale aj zahraničných pretekárov na dvoch dráhach, ktoré vyvrcholí v Žarnovici v najbližší piatok a sobotu pod vedením reprezentačného manažéra Českej republiky Milana Špinku.

Speedway Club Žarnovica sa snaží rôznymi spôsobmi zvýšiť jazdeckú kvalitu u svojich pretekárov. Pred sezónou to bolo zimné sústredenie na chate Kollárová, v polovici marca tréningy s profesionálmi nielen z Poľska a teraz pripravuje sústredenie na žarnovickej, ale aj březolupskej dráhe. V minulom roku začiatkom augusta prebehlo niečo podobné pod vedením legendárneho Jiří Štancla a výsledok nenechal na seba čakať. Naši pretekári dokázali cenné rady preniesť aj do svojej jazdy. Aj tentoraz pozval klub legendu českej plochej dráhy - reprezentačného kouča Milana Špinku.

Sústredenie bolo pôvodne plánované na druhú polovicu mája, avšak klub vyšiel v ústrety Rumunskej motocyklovej federácii, ktorá požiadala o možnosť zapojiť do sústredenia aj svojich dvoch juniorov. Dnes dorazila do Žarnovice dvojica avizovaných pretekárov z Rumunska - Dragos Moosz, Andrei Popa. Zajtra ich čaká krátke zoznámenie sa s dráhou a potom teoretická príprava motoriek pod vedením Martina Vaculíka a jeho mechanikov Rudi Baniariho a Adama Jaziewicza.

V utorok bude prebiehať tréning dvojfázovo. Dopoludnia a popoludní. Trénovať by mali spomínaní rumunskí pretekári a domáci juniori pod vedením Jána Daniela.

V stredu sa cestuje do Březolup, kde budú okrem spomínaných Rumunov trénovať aj Jakub Valkovič, Michal Tomka, Patrik Búri a Jozef Štefanka a samozrejme domáci Březolupáci. Venovať sa im bude dlhoročný tréner Březolup Miloš Plzák a Jaroslav Gavenda. Podobne tomu bude aj vo štvrtok.

V piatok sa bude v tréningoch pokračovať na našej dráhe pod vedením Milana Špinku. Tréning bude popoludní.

V sobotu sa bude trénovať dvojfázovo takisto pod vedením Milana Špinku, pričom záujem o účasť prejavili aj pretekári z poľského Lublinu. V tento deň taktiež radi privítame prípadných záujemcov o plochodrážne remeslo, ktorí nech sa prihlásia u trénera Jána Daniela počas tréningu.

skcz.JPG

Zdroj: speedwayclub.sk
Text: Martin Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok