Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Patrik Búri chce čo najlepšie výsledky na domácej dráhe

Patrik Búri chce čo najlepšie výsledky na domácej dráhe

Patrik Búri si ako prvý z odchovancov Speedway Clubu Žarnovica už v priebehu roku 2013 vyskúšal prvé ostré preteky, odvtedy uplynuli takmer tri sezóny a za ten čas absolvoval niekoľko desiatok pretekov. V minulom roku reprezentoval nielen SC Žarnovica, ale aj Slovensko v pretekoch Majstrovstiev sveta, či Európy, taktiež zasiahol do ďalších šampionátov a spolu absolvoval 21 pretekov. O tom, ale aj ďalšom sme sa porozprávali s Patrikom.

V prvej polovici sezóny si mal pomerne veľa možností k vyjazdeniu sa. Potom však koncom júla a v auguste prišli bolestivé pády a na dráhe si sa predstavil len sporadicky. Čím to bolo?
Sezóna 2015 bola pre mňa kolísavá. Začiatok bol ťažký. Vydarili sa mi možno jedny preteky z piatich. Robil som veľa jazdeckých chýb a v piatich pretekov trikrát padnúť bolo veľa. Tá lepšia časť sezóny začala vo Mšene, začal som bodovať a hlavne nepadal. Vydržalo to tak myslím sedem pretekov. Každé preteky ma posunuli ďalej a dodali mi pocit radosti z jazdenia. 
Po sezóne 2014 si neskrýval väčšie ambície na umiestnenie v MČR juniorov. Spočiatku ti to aj vychádzalo...
Vo svojej poslednej sezóne v juniorskom veku som sa chcel sústrediť hlavne na českú juniorku. Pár pretekov mi vyšlo ale bohužiaľ bolo ich len pár. V Slanom 7.miesto, Svitavy 6.miesto a u nás v Žarnovici 4.miesto. Potom prišli zranenia a začali finančné problémy.
Dobre ti však vyšli preteky Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, kedy si ako najlepší domáci pretekár získal novú rámovinu.

Bol som dva týždne bez pretekov a intenzívne som sa pripravoval na tieto preteky. Každý deň som bol na bicykli, chodil som hrávať futsal a snažil som sa pripraviť po fyzickej stránke čo najlepšie. Aj motorku som pripravoval čo najlepšie. Motor som si dal spraviť do Poľska a repasoval som celkovo motorku (menil lanka, reťaze, ložiská...) Na MSR mi nevyšiel ani jeden štart. A tak mi nič iné neostávalo len bojovať o lepšie umiestnenie. Motor fungoval veľmi dobre, mechanici robili dobru prácu a ja som bol v pohode a hlavne nerobil som veľa jazdeckých chýb. Škoda, že som v semifinále neurobil lepší výsledok.

Druhý prázdninový plochodrážny víkend bol pre teba ako deň a noc. Najprv skvelé 4. miesto v MČR juniorov a potom pády a nedokončené preteky Preboru...
Po skúsenosti z Jadranských dvojíc, kde som roztrhol retiazku pred cieľom a mal som 0 bodov namiesto 2 som si povedal, že na každé domáci preteky budem mať ma motorke nové reťaze. Posledné moje juniorské preteky v Žarnovici som chcel odjazdiť čo najlepšie. Skončil som štvrtý, jeden bod mi chýbal na rozjazdu o 2. miesto.... Taktiež ako na MSR všetko fungovalo ako malo. Chýbalo už len trošku šťastia a mohlo to byt lepšie. Po pretekoch mechanici umyli a poskladali motorku do dvoch hodín. Ja som išiel domov, aby som si oddýchol. Neviem čo bol v ten deň za problém. Možno veľa spánku J. Asi to nebol môj deň. V auguste dokonca vyšli šumy, že chceš ukončiť sezónu, potom si však ešte absolvoval niekoľko pretekov. Ako to hodnotíš s odstupom času?
Jazdím s asi polovičným rozpočtom ako moji kolegovia. Zadrel som motory a mal som jednu motorku aj to s požičaným motorom od hobby jazdca Capeka. Všetky rámoviny ojazdené a peniaze som už nemal na repasy motorov. Ukončil som štúdium na vysokej škole a našiel som si zamestnanie. Keď som si našetril na repas motora, tak som sa vrátil. Veľmi mi pomáhali v tom období mechanici Milan, Krzysztof, Ferko a firma Duo Ados. V najťažších chvíľach spoznáš správnych ľudí za čo som im vďačný.

Počas sezóny si neskrýval nespokojnosť s kvalitou príprav niektorých dráh v zahraničí.
Nemám toho veľa odjazdeného, ale už teraz viem, že tie podmienky, ktoré nám vytvára Speedway Club sú na vysokej úrovni. Dráhu máme krásnu a bezpečnú. Horšie je to v zahraničí. Sú výnimky, ale je ich málo. Neostáva nám nič iné len chodiť trénovať aj na ťažké rozbité dráhy. 
Ako sa momentálne pripravuješ na sezónu?
Moja príprava je trošku obmedzovaná nakoľko som tri mesiace v ošetrení s popáleninou 3.stupňa na lýtku. Ale už mám dobré správy od doktora a dúfam, že to dobehnem. 
 Ako to vyzerá u teba s vybavením a podporou na novú sezónu?
Sponzorov je každým rokom menej. Pribúda jazdcov a sponzorov si musíme deliť. Takže všetko čo zarobím dávam do motoriek.

Aké máš priority/ciele do sezóny?

Chcel by som bodovať čo najviac na domácej dráhe. Ale musím hlavne veľa sedieť na motorke....

 

Zdroj: speedwayclub.sk

Text: Martin Búri

 

jaddvoj1.JPGmsr2015_11.JPGpreb10.JPGprvy.JPGtest3.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok