Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Martin Vaculík má v Poľsku nového zamestnávateľa

Martin Vaculík má v Poľsku nového zamestnávateľa

Transferové obdobie na sezónu 2016 je u našich severných susedov v plnom prúde. Presuny posíl do jednotlivých tímov tentoraz po dlhšej prestávke zasiahli aj našu plochodrážnu jednotku Martina Vaculíka. Ten po šesťročnom pôsobení v tíme Tarnówa, s ktorým v roku 2012 získal poľský majstrovský titul, mení zamestnávateľa a presúva sa o niekoľko sto kilometrov ďalej od slovenských hraníc.

Martin Vaculík počas svojej jedenásťročnej kariéry štartoval desať rokov v rôznych poľských kluboch. V roku 2006 začínal v prvoligovom Krosne, s ktorým štartoval aj o rok neskôr už ako jeho výrazná opora v 2. lige. V roku 2008 prešiel do extraligového Rzeszówa a o rok na to si pobyt v Extralige predĺžil v Gdańsku. V roku 2010 sa na dlhšie obdobie usadil v tíme Tarnówa, kde ho už predtým viazali putá kontaktov z jeho plochodrážnych začiatkov. V Tarnówe sa stal na šesť rokov jednou z najvýraznejších posíl, keď sa už v prvom roku pôsobenia stal nielen najlepším jazdcom klubu podľa bodového priemeru, ale aj najlepším juniorom Extraligy - najlepšej plochodrážnej ligy sveta. V roku 2012 dokráčal so svojim klubom na poľský plochodrážny Olymp, keď sa ako jeden z jeho lídrov mohol tešiť zo zlatej medaily v Extralige. Aj v nasledujúcom období patril Tarnów medzi najlepšie kluby v Extralige aj vďaka nášmu pretekárovi. Martinove pôsobenie v Tarnówe však uzavrela práve skončená sezóna.

"V Tarnówe mi dalo vedenie najavo, že so mnou už na ďalšiu sezónu nepočíta, preto som si začal hľadať nový klub," začal telefonický rozhovor Martin Vaculík. "Ponúk bolo niekoľko. Skoro každý extraligový klub prejavil záujem. Bolo ťažko vyberať. Po dôkladnom premyslení som sa rozhodol pre Toruń. Je to vysoko profesionálny klub a som rád, že môžem byť jeho súčasťou. Páči sa mi jeho koncepcia. Ak všetko vyjde, tak ako v klube plánujú, budeme adeptmi na extraligový titul. Som rád, že môžem byť súčasťou toho aj ja, že budeme bojovať o medaile a nie zachraňovať účasť v Extralige. Štadión v Toruni je úžasný, je to pekný plochodrážny stánok," opísal Martin.

Martin teda svoje pôsobenie presúva o niekoľko sto kilometrov ďalej od svojho domova. "Je to ďalej o nejaké štyri hodiny cesty. Mne to nevadí, je to súčasť môjho povolania," uzavrel Martin.

Zdroj: speedwayclub.sk
Text: Martin Búri

 

vactar1.JPGvacgda.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok