Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Významné podujatie nebude na našej plochej dráhe chýbať ani v roku 2016

Významné podujatie nebude na našej plochej dráhe chýbať ani v roku 2016

Speedway Club Žarnovica, ktorý si v tejto sezóne pripomenul piate výročie svojho vzniku, je dôveryhodným partnerom motocyklovým federáciám na svetovej, či európskej úrovni. Za toto krátke obdobie dokázal zorganizovať päť pretekov svetového, či európskeho významu. A práve takéto podujatie nebude chýbať v kalendári žarnovickej plochej dráhy ani v sezóne 2016.

Jedine v rokoch 1983 až 1988 sa môže žarnovická plochá dráha pochváliť dlhšou šnúrou organizácie pretekov pod hlavičkou FIM, či UEM bez prerušenia. Aj vďaka Speedway Clubu Žarnovica, ktorý si v krátkom období vybudoval meno dôveryhodného partnera u najvyšších inštancií vo svete plochej dráhy, ťahá žarnovická plochá dráha druhú najdlhšiu šnúru pretekov tohto druhu bez prerušenia, ktorou sa môže v nasledujúcej sezóne vyrovnať rokom 1983 - 1988. V roku 2011 organizoval ešte AMK PD semifinále Majstrovstiev sveta juniorov a od roku 2012 bol organizátorom významných podujatí výhradne už SC Žarnovica (2012 - semifinále ME jednotlivcov, 2013 - Challenge ME jednotlivcov, Svetový pohár vo Flat tracku, 2014 - semifinále ME jednotlivcov, 2015 - semifinále MS juniorov).

Pre rok 2016 sa snažil SC posunúť opäť ďalej, no nakoľko ho čaká veľká investícia vyplývajúca práve z organizácie významných podujatí, požiadal po ročnej prestávke o semifinále Majstrovstiev Európy jednotlivcov, ktoré mu bolo cez víkend na zasadaní FIM UEM potvrdené. Žarnovica tak bude dejiskom pretekov veľkého významu, ktoré každoročne ponúkajú nabité štartovné listiny menami jazdcov nielen európskej, ale aj svetovej plochodrážnej špičky. Termín je na nedeľu 15. mája.


Text: Martin Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok