Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Naši pretekári reprezentovali na Ukrajine

MACEC Cup pokračoval druhým a tretím kolom v sobotu v Červenograde a v nedeľu v Rivne. Na štart sa postavili aj dvaja juniori SC Žarnovica, ktorí sem cestovali prvýkrát. Po päťhodinovom zdržaní na hraniciach im už v ceste na UKrajinu nestálo nič. Sobotné preteky sa stali korisťou Poliaka Oskara Bobera. Z našich sa viac darilo staršiemu 16-ročnému Michalovi Tomkovi, ktorý pozbieral päť bodov, pričom si na svoje konto pripísal cenný skalp domáceho reprezentanta Andrija Kobrina, ktorý je vedúcim mužom pribežného poradia šampionátu a skončil jedenásty. Na dvanástom mieste sa umiestnil 15-ročný Ján Mihálik, ktorý si dokázal na svoje konto pripísať aj jedno víťazstvo v jazde.

Na druhý deň pokračoval MACEC Cup tretím kolom v Rivne. Tu zvíťazil Dán Andreas Lyager. Michal Tomka skončil na peknom deviatom mieste so ziskom ôsmych bodov. Ján Mihálik po úvodnom páde pozbieral štyri body a umiestnil sa na trinástom mieste.

S našou výpravu bol na Ukrajine aj podpredseda SC Žarnovica Ing. Jakub Zliechovec, ktorého oslovila ukrajinská strana, aby robil rozhodcu na obidvoch pretekoch. "Prvý deň v Červenograde naši po zoznamovaní sa s dráhou v úvodných jazdách zajazdili celkom dobre. Janči dokonca vyhral jednu jazdu. Zaujímavosťou bol štart dvoch Rumunov - Popovcov, ktorí prišli iba s jednou motorkou a po dvoch sériách odstúpili z pretekov. Tiež sa tu zlomila motorka doslova na polovicu Poliakovi Miesiacovi. Ešte pred jazdou mu hovoril Jožo Mihálik, aby nejazdil na zlomenom ložisku v prednej vidle. On išiel a v prvom kole sa mu motorka zlomila a padol. Komédia bola v poslednej jazde základného rozpisu. Tam nastúpil Viktor Trofimov, aktuálny majster Slovenska Stanislaw Burza a Dimitrij Mostovič. Posledný menovaný padol a bol vylúčený. Trofimovovi už na štarte blbla motorka a iba pomaly mohol ísť v jazde. Burza vypálil a Trofimova dobiehal o kolo. Fanúšikovia, ale aj Trofimov naznačovali aby ho nepredbiehal o kolo, keďže by bol Trofimov vylúčený. Burza išiel teda pomaly za ním, no po jednom kole ho to prestalo baviť a predbehol ho. No vtedy štartmaršál odmávol v treťom kole cieľ a bol oheň na streche. Polovica fanúšikov fandila Trofimovovi a polovica Kobrinovi, ktorý by v prípade vylúčenia Trofimova bol tretí v pretekoch. Nakoniec sa jazda opakovala, pričom ju vyhral Burza a Trofimov tak išiel do dodatkovej jazdy s Kobrinom o spomínané tretie miesto, ktorú nakoniec vyhral," podelil sa so zážitkom z Červenogradu Jakub Zliechovec.

"Červenograd bol lepší, Rivne bolo technické také za roh. Dráha, ale nebola rozbitá iba hlboká. Robili sa kolaje. Ale spokojnejší som s Červenogradom. V prvej jazde som síce prebehol oboma kolesami za vnútorný okraj dráhy a vylúčili ma a v druhej som mal nulu, ale potom to už išlo. Peknú jazdu mal Janči Mihálik, keď vyhral. Zo štartu odpálil ako Tony Rickardsson na zadnom kolese až do nájazdu, tam to položil a pekným štýlom odjazdil celé štyri kolá a vyhral," opísal v krátkosti situáciu Michal Tomka. "V Rivne v prvej jazde v druhej zákrute Mielničuka pretočilo a ja som do neho narazil a padli sme. On bol ako vinník vylúčený. Potom to bolo už bez problémov." uzavrel Michal.

"Cesta dala zabrať, najprv päť hodín na hranici  potom ukrajinská diaľnica," začal svoje rozprávanie Ľuboš Šmondrk, ďalší člen výpravy. "Smolu mal Dán Nissen. Ten išiel vyše tisíc kilometrov, aby na ukrajinskej hranici zostil, že nemá technický preukaz od auta. Tam ho nepustili a musel sa vrátiť naspäť domov. A to bol pár kilometrov od Červenogradu. Cestou naspäť nás prekvapilo počasie. Od poľského Rzeszówa až po Kraków riadne snežilo a šofér musel byť veľmi opatrný. Sme radi, že sme naspäť. Ale víkend sme si poriadne užili, boli sme dobrá partia, tak ako to má byť," uzavrel Ľuboš Šmondrk.

Výsledky:

Červenograd

1. Oskar Bober, Poľsko 13+3

2. Andreas Lyager, Dánsko 13+2

3. Viktor Trofimov, Ukrajina 12+3

4. Andrij Kobrin, Ukrajina 12+F

5. Dimitrij Mostovik, Ukrajina 10

6. Stanislaw Burza, Poľsko 10

7. Patryk Rolnicki, Poľsko 9

8. Pawel Miesiac, Poľsko 8

9.Vitalij Lysak, Ukrajina 6

10. Milen Manev, Bulharsko 6

11. Michal Tomka, Slovensko 5

12. Ján Mihálik, Slovensko 4

13. Maksim Rososčuk, Ukrajina 3

14. Stanislav Ogorodnik, Ukrajina 3

15. Fanel Popa, Rumunsko 2

16. Andrei Popa, Rumunsko 0

 

Rivne

1. Andreas Lyager, Dánsko 15

2. Pawel Miesiac, Poľsko 14

3. Stanislaw Burza, Poľsko 11+3

4. Viktor Trofimov, Ukrajina 11+2

5. Stanislav Mielničuk, Ukrajina 10

6. Patryk Rolnicki, Poľsko 10

7. Vitalij Lysak, Ukrajina 9

8. Andrij Kobrin, Ukrajina 9

9. Michal Tomka, Slovensko 8

10. Milen Manev, Bulhrasko 6

11. Oskar Bober, Poľsko 5

12. Dimitrij Mostovik, Ukrajina 4

13. Ján Mihálik, Slovensko 4

14. Vladimír Omeljan, Ukrajina 3

15. Maksim Rososčuk, Ukrajina 2

16. Fanel Popa, Rumunsko 0

17. Andrei Popa, Rumunsko 0

 

Text: Martin Búri
Zdroj: speedwayclub.sk

 

cervenograd.jpgcervenograd2.jpgcervenograd3.jpgvacul.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok