Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Žarnovickí juniori ukázali peknú dávku jazdeckého umenia

Žarnovickí juniori ukázali peknú dávku jazdeckého umenia

V sobotu pokračovala žarnovická plochodrážna sezóna v podaní Speedway Clubu Žarnovica už šiestymi pretekmi. V rámci piateho kola Majstrovstiev Českej republiky juniorov si sily na našej dráhe merali nielen nádeje našich západných susedov, ale aj jazdci SC Žarnovica, či po jednom juniorovi zo Slovinska a Maďarska. Veľa nechýbalo a na stupňoch víťazov sa mohol po prvýkrát ocitnúť aj domáci junior.

Tropické počasie sprevádza takmer celú žarnovickú plochodrážnu sezónu 2015. Výnimkou nebola ani sobota. Z horúcej letargie našťastie všetkých, ktorí si našli cestu na žarnovický štadión prebrali mladí draví juniori, ktorí ukázali, že na dráhe to vedia poriadne roztočiť. Do popredných umiestnení prehovorili aj domáci juniori, keď Patrikovi Búrimu chýbal povestný bodík do rozjazdy o druhé miesto v pretekoch. Úspešný debut si odkrútil 15-ročný odchovanec SC Ján Mihálik. Nesklamal ani Michal Tomka, ktorý predviedol hádam najkrajší súboj dňa, keď sa vo svojej poslednej jazde celé štyri kolá snažil predbehnúť Zdeňka Holuba,  neskoršieho víťaza pretekov.

Ráno pred pretekmi dorazila spoločne s pardubickými jazdcami do Žarnovice aj ospravedlnenka Michal Škurlu a Stevena Mauera. Pokým prvý musel v piatok s horúčkami k doktorovi, druhý sa taktiež v piatok zranil počas tréningu doma v Nemecku. Počet jazdcov sa tak zmenšil na 13. Ako však ukázal priebeh jázd, diváci nemuseli ľutovať svoju účasť na tribúnach.

Už v prvej jazde sa na štart postavili domáci Michal Tomka a Ján Mihálik s favoritmi Žigom Kovačičom zo Slovinska a slánskym Eduardom Krčmářom. Najlepšie vyštartoval práve debutant Ján Mihálik, no v prvej zákrute sa dopredu dostal Kovačič a Krčmář nasledovaný Tomkom. V takomto poradí aj došli do cieľa. Tretí domáci junior, Patrik Búri odštartoval svoje pôsobenie v pretekoch druhým miestom za Zdeňkom Holubom, ale pred Maďarom Rolandom Benkom, ktorý v nasledujúcej jazde ukoristil cenný Krčmářov skalp. Prvý bod kariéry si vybojoval Ján Mihálik hneď v nasledujúcej jazde, keď odsunul na posledné miesto ďalšieho debutanta, tentoraz z Březolup, Štěpána Řezníčka. Tú istú jazdu ovládol od štartu Patrik Búri a na jeho bodovom konte svietila po dvoch jazdách päťka. Michal Tomka predviedol vo svojej jazde pekný štart, keď držal za sebou Patrika Mikela. No tomu v sobotu išli motory neskutočne rýchlo a Michala nakoniec porazil. Pekný predbiehací manéver predviedol v druhej jazde tretej série Ján Mihálik, keď v prvej zákrute doslova prehrmel okolo Martina Mejtského, vďaka čomu si vybojoval dva body za druhé miesto za Josefom Novákom. Tradične napínavú jazdu predviedla domáca dvojica Michal Tomka a Patrik Búri. Do prvej zákruty síce vbiehal ako prvý Filip Hájek, no v jej polovici sa okolo neho z jednej a z druhej strany prehnali domáci mladíci. Z výjazdu sa na prvé miesto dostal Patrik. V poslednom kole sa pred neho dostal Michal, no vzápätí mu to Patrik vrátil a súboj na ostrí noža nakoniec rozhodol pre seba.

Vo štvrtej sérii sa ako prvý predstavil Patrik Búri. Po štarte mu patrilo tretie miesto. No s tým sa neuspokojil a z výjazdu prvej zákruty sa prehnal okolo svojich súperov a skočil do vedenia. Na päty sa mu však zavesil Patrik Mikel a v druhom kole sa dostal dopredu on. Ako sa nakoniec ukázalo, táto strata bodu stála domáceho juniora rozjazdu o druhé miesto v pretekoch. Do svojej jazdy aj napriek úsiliu nenastúpil Ján Mihálik, ktorému vypovedalo službu zapaľovanie. A smolnou bola táto séria aj pre Michala Tomku, ktorého pohybom na štarte vyprovokoval k pretrhnutiu pásky jeden z jeho súperov a Michal musel byť z jazdy vylúčený. V poslednej sérii sa ako prvý k slovu dostal Ján Mihálik. Po štarte sa ocitol na treťom mieste a až do tretieho kola atakoval druhého Hájeka. Nakoniec sa mu ho podarilo poraziť a získať nielen ďalší skalp, ale aj cenné dva body. Už spomínaný pekný súboj mali medzi sebou v predposlednej jazde základného rozpisu Michal Tomka a Zdeněk Holub. Víťazne z neho vyšiel český junior. Vo svojej poslednej jazde sa musel skloniť pred českým reprezentantom Krčmářom Patrik Búri.

V konečnom účtovaní mal 12 bodov Patrik Búri, čo ho posunulo na štvrté miesto. Sedem bodov znamenalo desiate miesto pre Michala Tomku a päť bodov jedenástu pozíciu pre Ján Mihálika.

Poradie:

1. Zdeněk Holub, Praha 14 bodov

2. Eduard Krčmář, Slaný 13+3

3. Patrik Mikel, Březolupy 13+2

4. Patrik Búri, Žarnovica 12

5. Ondřej Smetana, Praha 10

6. Žiga Kovačič, Slovinsko 10

7. Josef Novák, Pardubice 9

8. Roland Benko, Maďarsko 7

9. Filip Hájek, Praha 7

10. Michal Tomka, Žarnovica 7

11. Ján Mihálik, Žarnovica 5

12. Martin Mejtský, Pardubice 4

13. Štěpán Řezníček, Březolupy 3

 

Priebežné poradie šampionátu:

1. Zdeněk Holub, Praha 69 bodov; 2. Eduard Krčmář, Slaný 64; 3. Ondřej Smetana, Praha 61; 4. Patrik Mikel, Březolupy 53; 5. Filip Hájek, Praha 37; 6. Michal Škurla, Praha 36; 7-8. Michal Tomka, Žarnovica 34; 7.-8. Patrik Búri, Žarnovica 34; 9-10. Martin Mejtský, Pardubice 25; 9-10. Josef Novák, Pardubice 25; 11. Adam Fencl, Slaný 24; 12. Žiga Kovačič, Slovinsko 21; 13. Michael Härtel, Nemecko 15; 14. Mikkel Salomonsen, Dánsko 12; 15. Kryštof Rybář, Divišov 11; 16. Richard Geyer, Nemecko 10; 17. Roland Benko, Maďarsko 7; 18-19. Niclas Nielsen, Dánsko 5; 18-19. Ján Mihálik, Žarnovica; 20. Jannik Klein, Rakúsko 4; 21. Štěpán Řezníček, Březolupy 3; 22. Steven Mauer, Nemecko 0; 23. Bartosz Kibala, Poľsko.

Text: Martin Búri, speedwayclub.sk

Tetxmcrjun.JPG

Žarnovickí juniori na nástupe

 

mcrjun.JPGmcrjun1.JPGmcrjun10.JPGmcrjun12.JPGmcrjun2.JPGmcrjun3.JPGmcrjun4.JPGmcrjun5.JPGmcrjun6.JPGmcrjun7.JPGmcrjun8.JPGmcrjun9.JPGmcrjun13.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok