Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Štartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska

Štartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska

Už len niekoľko dní nás delí od plochodrážneho víkendu, ktorý pre Vás pripravuje Speedway Club Žarnovica v spolupráci s Mestom Žarnovica a ďalšími sponzormi. Prípravy na obidve plánované podujatia vrcholia a známe sú na 95% aj štartovné listiny obidvoch pretekov. V nasledujúcich riadkoch Vám prinášame "štartovku" na Medzinárodné majstrovstvá Slovensk

Organizátor sa snaží tak ako každý rok vytvoriť pestrú a zároveň vyrovnanú štartovnú listinu pretekárov, ktorí dokážu predviesť pekné súboje na dráhe. Inak by tomu nemalo byť ani tento rok. Štartovka obsahuje 23 mien pretekárov z deviatich krajín. Bohužiaľ z nej vypadol Martin Vaculík, ktorý mal pôvodne na tento deň voľný termín, no v Poľsku sa prekladali neodjazdené stretnutia Extraligy a rozhodnutie padlo zrovna na tento termín. Fanúšikovia si však aj tak môžu prísť na svoje, nakoľko pri pohľade do štartovnej listiny je jasné, že tu ťažko hľadať suverénneho favorita. Adeptov na titul je mnoho o čom svedčia aj posledné výsledky pretekárov, ktorí budú bojovať o slovenský titul. V nasledujúcich riadkoch Vám ich predstavíme.

Slovensko

Slovensko budú reprezentovať piati pretekári. Vlaňajším prekvapením pretekov bol Michal Tomka, ktorý okrem toho, že postúpil do semifinále získal aj jawácku rámovinu ako najúspešnejší domáci pretekár. A práve takáto cena v hodnote cca 1000 eur bude čakať na lepšieho z dvojice Michal Tomka - Patrik Búri aj tento rok. Pre obidvoch juniorov je to ďalšia veľká motivácia na podanie čo najlepšieho výkonu. Slovenskú reprezentáciu pred sezónou posilnil aj bývalý maďarský reprezentant, ktorý sa vrátil na ovály, Szabolcs Vida. Okrem neho sa na postoch náhradníkov predstavia ďalší zahraniční pretekári so slovenskými licenciami a to Péter Vida, Szabolcsov brat a veterán Anton Wannasek, ktorý predvčerom vyhral veteránske preteky v Tarnówe.

Česká republika

Našich západných susedov budú reprezentovať traja pretekári. Pardubický klub sa rozhodol do Žarnovice poslať Tomáša Suchánka, ktorý tento rok figuroval aj v zostave na Svetový pohár družstiev. Tomáš to v Žarnovici veľmi dobre pozná a slovenský titul vlastní z roku 2009, kedy sa oň jazdilo prvýkrát po 20 rokoch. Vtedy dokázal vo finále poraziť aj Martina Vaculíka. Okrem neho do Žarnovice pricestuje aj pražský junior Zdeněk Holub. Práve on podáva v poslednom čase výborné výsledky o čom svedčí aj víťazstvo v semifinále Majstrovstiev Európy juniorov vo francúzskom Macone. Je to aj vedúci jazdec priebežného poradia Majstrovstiev Českej republiky juniorov. Tretím do partie je Moravák Patrik Mikel, ktorý našu dráhu pozná veľmi dobre. Pôvodne tu mal štartovať aj Martin Málek, majster Slovenska z roku 2013, no ten si pred vyše týždňom zlomil kľúčnu kosť.

Poľsko

Tradične dobrých pretekárov budú môcť vidieť fanúšikovia z Poľska. Opäť sa tu predstaví skúsený pretekár z Tarnówa Stanislaw Burza, ktorý pred dvomi týždňami vyhral medzinárodné preteky na Ukrajine a minulý týždeň skončil siedmy s Borysom Miturskim v Majstrovstvách Poľska dvojíc v Leszne. Okrem neho do Žarnovice príde ďalší pretekár z Tarnówa a to Marcin Rempala, najmladší zo štvorlístka plochodrážnych bratov Rempalových. Marcin patril vo svojom juniorskom veku medzi najväčšie poľské hviezdy a dostal sa aj do reprezentačného výberu našich severných susedov pre Svetový pohár v roku 2004 a to mal len 19 rokov.  V roku 2005 sa stal 5. najlepším juniorom sveta. Ďalšími pretekármi sú Marcel Kajzer z Rawicze a Rafal Karczmarz, ktorí v Žarnovici ešte neštartovali. Pokým prvý je už senior v prípade druhého ide o juniora, ktorý dokázal skončiť druhý pri MACEC Cupe v Gorzówe.

Ukrajina

Z Ukrajiny sa do Žarnovice prihlášky len tak hrnuli. Nakoniec sa dohodlo na účasti troch pretekárov. Andrij Kobrin a Stanislav Mielničuk zastupujú momentálnu ukrajinskú plochodrážnu špičku, ktorá dokázala pred vyše týždňom vyhrať semifinále Majstrovstiev Európy dvojíc v nemeckom Gustrowe. Na druhý deň obaja štartovali na MACEC Cuper v Gorzówe, pričom Kobrin tu skončil tretí. Tretím Ukrajincom v štartovke je vnuk a syn slávnych plochodrážnikov Vikto Trofimov. Tento 15-ročný mladík vyniká bojovnosťou a zdedeným talentom, čo predviedol aj na pretekoch v ukrajinskom Rivne pred dvomi týždňami, kde skončil druhý.

Rakúsko

Z Rakúska príde do Žarnovice miláčik tribún Fritz Wallner. Jeho dokonalá znalosť žarnovickej dráhy ho určuje medzi horúcich adeptov na slovenský titul. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na štýlovú jazdu tohto pretekára.

Dánsko

Z ďalekého Dánska do Žarnovice prídu dvaja pretekári. Prvým je junior Niclas Nielsen, ktorý štartoval aj v juniorskom šampionáte našich západných susedov vo Svitavách a druhým je 24-ročný Michael Vising, brat známejšieho Clausa Visinga.

Maďarsko

Z Maďarska do Žarnovice pricestuje majster Slovenska z roku 2011 a dvojnásobný víťaz Zlatej prilby SNP Norbert Magosi. Norbi, ako ho kamaráti volajú, je pre žarnovického fanúšika dobre známy pretekár. Aj napriek tomu, že má už 40 rokov nepatrí do starého železa a dokáže predviesť pekné súboje, čo ukázal aj pri MACEC Cupe v Gorzówe.

Buharsko

Bulharsko bude na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska reprezentovať ostrieľaný Milen Manev. Pretekár, o ktorom sa dá napísať, že zreje ako víno - čím starší tým lepší, ukazuje čím ďalej tým častejšie chrbát svojim súperom. Na pretekoch v Rivne, či v Gorzówe ukázal bojovnosť a dokázal poraziť viac ako polovicu svojich súperov. Druhým Bulharom v štartovnej listine bude Christo Christov, ktorý bude plniť rolu náhradníka.

Slovinsko

Žiga Kovačič je momentálne najlepším juniorom v Slovinsku a práve on sa predstaví v Žarnovici. Žigu žarnovickí diváci môžu poznať najmä z pôsobenia v Jadranskej lige a tento rok sa v Žarnovici predstavil aj na zatiaľ posledných pretekoch - Jadranských dvojiciach.

Zo spomínaných pretekárov, ktorí potvrdili svoju účasť na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska sa v Žarnovici predstaví prvýkrát sedem pretekárov: Marcel Kajzer, Rafal Karczmarz, Christo Christov, Viktor Trofimov, Péter Vida, Niclas Nielsen a Michael Vising.

Ostatní už v Žarnovici štartovali:

Michal Tomka - v rokoch 2014 až 2015 - 6 štartov

Parik Búri - 2013 až 2015 - 10 štartov

Szabolcs Vida - 2002 a 2003 - 2 štarty

Anton Wannasek - 1977 až 2014 - 16 štartov

Tomáš Suchánek - 2001 až 2015 - 23 štartov

Patrik Mikel - 2013 až 2015 - 5 štartov

Zdeněk Holub - 2013 - 2 štarty

Milen Manev - 1996 až 2014 - 4 štarty

Stanislav Mielničuk - 2013 až 2014 - 3 štarty

Andrij Kobrin - 2012 až 2014 - 5 štartov

Fritz Wallner - 2001 až 2013 - 23 štartov

Norbert Magosi - 1995 až 2014 - 17 štartov

Žiga Kovačič - 2013 až 2015 - 4 štarty

 

Zdroj/foto: www.speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok