Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Plochodrážny víkend odštartuje už o dva týždne

Plochodrážny víkend odštartuje už o dva týždne

Už tri podujatia v prebiehajúcej sezóne mohli vidieť fanúšikovia plochodrážneho športu na žarnovickom štadióne. Bohatá sezóna v podaní Speedway Clubu Žarnovica však ďalej pokračuje a to už od dva týždne prvým z dvojice prázdninových plochodrážnych víkendov. Na programe sú totiž Medzinárodné preteky veteránov a Medzinárodné majstrovstvá Slovenska.

V sobotu 18. júla zavítajú na náš štadión veteráni z ôsmych krajín. Chýbať nebudú ani zvučné mená z minulosti, či odvážlivci, ktorí osedlali plochodrážny špeciál až v neskoršom veku. Doteraz dorazilo do Žarnovice 20 prihlášok z Maďarska, Rakúska, Poľska, Ukrajiny, Českej republiky, Slovinska, Talianska a Slovenska. Medzi prihlásenými nechýbajú pre žarnovického fanúšika dobre známe mená ale aj "nováčikovia". Silná konkurencia príde najmä z Ukrajiny, kde každý rok pribúda viac a viac bývalých pretekárov ochotných ukázať sa na dráhe. Do Žarnovice by mali doraziť traja a hneď celý trojlístok bude patriť medzi favoritov. Mená ako Vladimír Kolodij, Vladimír Trofimov, či Petro Fedyk, patrili vo svojich dobách nielen medzi ukrajinskú, resp. sovietsku plochodrážnu špičku, ale dokázali potrápiť aj kontinentálnu elitu. Favoritov možno už tradične hľadať aj u Maďarov, kde nechýba dobre známy László Meszáros, či u Slovincov, ale aj v českej výprave a ďalších. Domáce farby bude hájiť Ján Mesiarik, ďalší z horúcich adeptov na víťazstvo.

Na druhý deň bude plochodrážny víkend pokračovať Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska, opäť spojenými už s 15. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša. Aj tu je štartovná listina prakticky naplnená. Diváci sa môžu tešiť na dvadsať jazdcov z Dánska, Poľska, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Ukrajiny, Českej republiky, Bulharska a Slovenska, ktorí budú štartovať v päticiach. V jednaní stále zostáva prípadný štart pretekára z Nemecka a Lotyšska. Aj tu sa predstavia viacerí v Žarnovici dobre známi pretekári, ale aj takí, čo na našom ovále ešte neštartovali. Organizátor ponúka pestrú štartovnú listinu s ostrieľanými veteránmi, ale aj s dravými juniormi. Chýbať nebude ani domáca dvojica juniorov Patrik Búri a Michal Tomka. Zo susednej Moravy by sa pretekov mal zúčastniť takmer domáci Martin Málek a junior Patrik Mikel. Chýbať bude Martin Gavenda, ktorý pre zdravotné problémy už vyše mesiaca nepreteká a taktiež Filip Šitera. Českú výpravu bude tvoriť ešte víťaz semifinále Majstrovstiev Európy juniorov vo francúzskom Macone, Zdeněk Holub. V jednaní je ešte štart jedného pretekára z Pardubíc. Okrem nich sa diváci môžu tešiť aj na majstra Slovenska z roku 2011 - Norberta Magosiho, či na vychádzajúcu hviezdičku z Ukrajiny, iba 15-ročného Viktora Trofimova najmladšieho. Dravých juniorov budú ešte predstavovať Ukrajinec Stanislav Mielničuk, Slovinec Žiga Kovačič, či poľský Rafal Karczmarz.

 

Autor: Martin Búri

Zdroj: speedwayclub.sk

 

mmsr2.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok