Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Martin Vaculík začal víťazne cestu do Grand Prix

Martin Vaculík začal víťazne cestu do Grand Prix

V nedeľu 25.5.2015 odštartovala svoju cestu do Grand Prix 2016 slovenská plochodrážna hviezda Martin Vaculík. V nemeckom Abensbergu ukázal, že to s postupom medzi absolútnu elitu myslí vážne a bez problémov si vybojoval postup do jedného zo semifinálových kôl, ktoré sa uskutočnia 27. júla v talianskom Terenzane a lotyšskej Rige.

Spolu s Martinom Vaculíkom a jeho tímom cestoval do Abensbergu aj viceprezident SMF pre plochú dráhu Ing. Jakub Zleichovec, ktorý sa o dojmy z pretekov podelil v telefonickom rozhovore: "Martin vyhral všetky svoje jazdy okrem tej s Walasekom. Dráha bola jednokoľajka a za celé preteky tu boli asi tri predbehnutia. Bola riadne tvrdá. Štartovala najmä červená dráha. Jedinú stratu bodu mal Martin so spomínaným Walasekom, ktorý štartoval z červenej a Martin ho už nedokázal predbehnúť," uzavrel krátky rozhovor Ing. Jakub Zliechovec. 

Postup do semifinále si okrem víťazného Martina Vaculíka zaistili aj Sam Masters (Austrália), Peter Kildemand (Dánsko), Kim Nilsson (Švédsko), Kevin Wolbert (Nemecko), Chris Harris (Anglicko) a Martin Smolinski (Nemecko). Postup bol nad sily českého Tomáša Sucháneka, ale aj Poliaka Walaseka, ktorý po páde vo svojej tretej jazde odstúpil z pretekov.

 

Text: Martin Búri, speedwayclub.sk

vaculik2.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok