Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Poznáme prvé mená na žarnovické Majstrovstvá sveta juniorov

Poznáme prvé mená na žarnovické Majstrovstvá sveta juniorov

Najvýznamnejšie podujatie žarnovickej plochodrážnej sezóny 2015 sa nezadržateľne blíži. Už 30. mája si na žarnovickom ovále zmeria sily 16 pretekárov z trinástich krajín. Fanúšikovia, ale aj organizátori nedočkavo čakajú na mená nasadených pretekárov. Už dnes poznáme menšiu časť štartovnej listiny.

Ešte cez zimnú prestávku bolo jasné, že do Žarnovice spoza rieky Moravy pricestuje Michal Škurla, ktorého mohli diváci na našom ovále vidieť minulý týždeň počas stretnutia Slovensko vs. Česká republika. Tento mladý 19-ročný pretekár patrí už tretí rok medzi stálice v českej juniorskej reprezentácii. Medzi jeho úspechy patrí bronz z ME juniorských družstiev 2013 a striebro z MČR juniorov 2013 a 2014.

Nemecko bude v Žarnovici reprezentovať Valentin Grobauer. Tento 20-ročný pretekár si v minulom roku vybojoval bronz v Majstrovstvách Nemecka juniorov, čím si zopakoval rovnaké umiestnenie z roku 2012.

Švédsko nominovalo do Žarnovice Kenny Wennerstama. Ide o 19-ročného člena švédskej juniorskej reprezentácie, ktorý na väčšie úspechy ešte len čaká.

Slovinsko bude reprezentovať iba 16-ročný talent z Ljubljane Nick Škorja, ktorý naskočil do pretekárskeho kolotoča len v druhej polovici minulej sezóny, no jeho výkony a bojovnosť dokázala každého kto ho videl presvedčiť o veľkom talente.

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok