Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia bodoval na ADAC v Holzgerlingene

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia bodoval na ADAC v Holzgerlingene

Cez víkend 6.-7.septembra sa v nemeckom Holzgerlingene konalo predposledné podujatie najprestížnejšieho a najlepšie obsadeného motokrosového seriálu v Európe „ADAC MX Masters“. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia v obidvoch jazdách po výbornom výkone dokázal bodovať.  Získal spolu 12 cenných bodov a obsadil celkové 16. miesto.

Za krásneho počasia sa na trati v nemeckom Holzgerlingene neďaleko Štutgartu stretla motokrosová elita už na predposlednom podujatí seriálu ADAC MX Masters v tejto sezóne. Slovenský motokros tu v triede MX Youngster (MX2) reprezentoval jediný jazdec, Richard Šikyňa (102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM. V sobotňajšej kvalifikácii sa mu nepodarilo postúpiť priamo a tak o svoju miestenku do hlavných pretekov musel zabojovať v Last Chance. Aj napriek bolestivému zásahu kameňa pod ľavý lakeť, ktoré si vyžiadalo následne lekárske vyšetrenie, sa dokázal necelé dve kolá pred  koncom prebojovať na postupové miesto. Do nedeľňajších pretekov aj napriek nepriaznivému postaveniu z posledného 40. miesta nastúpil medzi elitných jazdcov bez rešpektu. Obidva štarty zvládol s chladnou hlavou a postupne sa prebojoval dopredu. V prvej jazde to dotiahol na 18. miesto a v druhej dokonca na 13. V druhej jazde bol nakoniec vyhodnotený po penalizácii Španiela Zaragozu na 12. mieste. Za obidve jazdy si pripísal spolu 12 cenných bodov, skončil celkovo 16. a v priebežnom hodnotení seriálu je pred poslednými pretekmi v Teutschenthali so ziskom 37 bodov na 24. mieste.

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia

“Tohtoročná veľmi náročná sezóna sa pomaly chýli ku koncu. Rišo je už „novopečený“ vicemajster Slovenska v triede MX2, ale seriál ADAC, ako aj české majstrovstvá ešte neskončili. Do Holzgerlingenu sme prišli zabojovať o nejaký bodík, čo sa nakoniec podarilo. Kvalifikácia bola nešťastná, keď Rišovi chýbali na priamy postup iba stotiny sekundy. Zostalo mu nakoniec 18. miesto, teda prvé nepostupové. Že to bolo naozaj tesné hovorí aj fakt, že sa jazdci od 14. po 18. miesto zmestili do „jednej“ desatiny sekundy. O tom, kto nakoniec postupoval rozhodovali doslova stotiny sekundy. Nič však nebolo stratené, Rišo nastupoval do Last Chance z prvého miesta na rebríku. Štart ale pokazil a tak musel až do posledného okamihu bojovať o postup do nedeľných pretekov. Nakoniec sa mu podarilo prebojovať sa na posledné postupové 6. miesto necelé dve kolá pred koncom. Stálo ho to veľa síl a nepríjemný bol aj bolestivý zásah kameňa pod ľavý lakeť. Nedeľné preteky Rišo zvládol dobre, v oboch jazdách bodoval a v tej druhej bolo vidieť, že si to užíva. Mám radosť z jeho výkonu a samozrejme aj z toho, že sme sa domov vrátili bez vážnejšieho zranenia. Už teraz sa všetci tešíme na posledné tohtoročné preteky ADAC, ktoré sa uskutočnia o dva týždne na krásnej trati v Teutschentali. Okrem Riša si určite zaslúži uznanie aj mechanik Michal za prípravu perfektne fungujúcej motorky a samozrejme všetci členovia tímu.

Zdroj: Peter Kolek - MX Slovakia

 

ikya_01_Holzgerlingen.jpgikya_02_Holzgerlingen.jpgikya_03_Holzgerlingen.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok