Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Kvalitný motokros na Lumarkt cupe v Širokom

Kvalitný motokros na Lumarkt cupe v Širokom

Za malebnou „dedinkou v údolí“, v Širokom, sa odohralo tretie kolo Lumarkt cupu pod organizátorskou taktovkou CROSS teamu Široké. Lepšie poveternostné podmienky a pripravenú trať si jazdci ani nemohli želať. Okrem toho tradične jedna z najpočetnejších diváckych kulís a prítomnosť jazdcov z celého Slovenska, Poľska aj Ukrajiny. 123 jazdcov si prišlo zmerať sily na trať s bohatou históriou, na ktorej jazdil aj otec známeho dakaristu, jeden z našich najúspešnejších motocyklových jazdcov, Laco Katriňák.

V čele MX85 dvaja kamaráti

Jaro Dubóci a Samo Struk sú dobrí kamoši, aj keď na trati si vedia navzájom spôsobiť horúce chvíle. Pekne nám to ukázali v oboch jazdách, kedy v spoločnej rozjazde MX65 a MX85 dávali najlepšie štarty. V oboch finálových jazdách MX85 však nakoniec zvíťazil Jaroslav Dubóci, druhý skončil Samuel Struk a tretí Jakub Leskovský. Takto potom stáli aj na stupienku víťazov. „Bedňu“ v kategórii MX65 takmer ovládli cezpoľní, ale Krisztián Vincze – Dóka zo Slovenska zvíťazil a tak si Ukrajinci Eduard Shtefutsa a Edvard Erdeli rozdelili druhé a tretie miesto.

Patrik Mikuš – nový na scéne

V kategórii MX1 Hobby sme zvyknutí na suverénne víťazstvá Janka Čuňočku, teraz však musel prvé miesto uvoľniť (obsadil 2. miesto) pre Lumarkt cupového nováčika, Patrika Mikuša. Patrik na margo súbojov o prvenstvo povedal: „Jano je veľmi rýchly na motokrose, ja som však rýchly v endure. A keďže trať v Širokom ponúka pasáže, kde som si vedel nadbehnúť náskok, mal som navrch. Veľmi sa teším z prvého miesta.“ Na treťom mieste končil Michal Galo. Marek Hornák z Kľačian si svoje prvenstvo v triede MX2 hobby statočne vybojoval nad Dávidom Ježovicom a Nikom Redajom, aj keď časové rozstupy medzi prvými troma boli malé a poradie sa v rámci dvoch finálových jázd menilo.

Veteránske triedy si to užili

Široký úsmev mal v Širokom tak víťaz kategórie MX4 (jazdci na 40 rokov), Květoslav Lacko, ako aj Ukrajinec Vladimír Zavadetsky, víťaz kategórie MX4+ (jazdci na 50 rokov) a rovnako  aj líder historických motocyklov Twinshock, Miroslav Marônek.

„Takmer domáci“ Tomáš Ondria hneď s dvoma víťazstvami

Tomáš Ondria býva v neďalekej obci Víťaz a hoci jazdí za ŠK Budimír, Širočania ho považujú za „svojho“.  Urobil im veľkú radosť, keď vyhral v kategórii MX Junior a zároveň už druhý krát si zo Širokého odniesol titul: „Najlepší jazdec po zadnom“.  Západniari, Tomáš „Barny“ Barnošák a Christofer Mudraninec doplnili juniorskú prvú trojku. Tento Lumarkt cup bol pre Juniorov výnimočný tým, že štartovali finálové jazdy spoločne s MX1 a MX2, čo divákom ponúkalo tie najkvalitnejšie výkony v jednom.

Hruška a Svitko na piedestáli

V kategórii MX2 to bol Jakub Hruška, ktorý sa po dlhej pauze kvôli zanemej obličke vrátil do sedla a suverénne ovládol  MX2-ku pred Radoslavom Matulom a Tomášom Valachom. Každoročne sa do Širokého rád vracia aj Štefan Svitko, ktorého sme mali možnosť Lumarkt Cupe privítať po prvý krát. Dakarista Svitko si svojim štýlom jazdy okamžite získal dav a zo Širokého si odniesol víťazstvo v MX1 aj peňažnú odmenu pre najrýchlejšieho jazdca na kolo. Za Svitkom skončil na druhom mieste Vladimír Kasala a na treťom Tomáš Pavlovčík.

 

Text: Radka Mazáková
Foto: Róbert Roľa

 

MX1.jpgmikus.jpgondria.jpgsvitko.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok