Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

SMX CUP 2014 Veľké Uherce - návrat Martina Kohúta vo veľkom štýle

SMX CUP 2014 Veľké Uherce - návrat Martina Kohúta vo veľkom štýle

Piate a zároveň predposledné podujatie slovenského motokrosového šampionátu 2014 sa uskutočnilo neďaleko v nedeľu 6.7.2014  vo Veľkých Uherciach. Napriek tomu, že organizátor z Motoklubu Veľké Uherce mal plné ruky práce s bojom proti suchu a prachu, boli odjazdené všetky finálové jazdy jednotlivých tried a jazdci si tak mohli pripísať ďalšie body do priebežného hodnotenia seriálu.

 

Jiří Čepelák a Martin Kohút – radosť pozerať
Veľké Uherce si mnohí zapamätajú ako comeback Martina Kohút (SMX Team), ktorý mal pauzu kvôli zranenému kolenu a ktorý skončil v MX1 na prvom mieste po pekných súbojoch s tímovým kolegom Jiřím Čepelákom (SMX team). V prvej jazde mal Jiří zlý štart a tak sa mu ušlo až 4. miesto , no v druhej jazde si s Martinom pozíciu prvého niekoľkokrát vymenili, ale aj tak to víťazne skončilo pre Martina. Prvá finálová jazda sa odohrala pod suverénnou taktovkou Mareka Sukupa (Sportgroup CZ Racing 99), ktorý začal holeshot-om a do konca pred seba nikoho nepustil.  Konečné poradie teda tvorili: Martin Kohút na prvom, Marek Sukup na druhom a Jiří Čepelák na treťom mieste.  „ Som naozaj veľmi rád, že som si mohol zajazdiť s Martinom. Jeho comeback je dobrá správa pre všetkých, čo majú radi poriadne „závodenie“. Želám mu, aby sa vyliečil úplne a jazdil na plno.“ povedal na stupienku víťazov Jiří Čepelák. 

Huggecz kraľoval MX2-ke
Z Maďarska meral cestu do Veľkých Uheriec mladý Erik Huggecz (Motoman Team), aby vyhral kvalifikáciu a potom potrápil Tomáša Šimka (SMX team), ktorý si brúsil zuby na víťazstvo. Prvú finálovú jazdu suverénne vyhral Tomáš Šimko, no v tej druhej kondične nestačil a  dopredu sa dostal Erik. Víťazne to skončilo teda pre Erika Huggecza, druhým bol Tomáš Šimko trojicu dopĺňal Richard Šikyňa (MX Slovakia).

Vladimír Zavadetsky a Petr Dokoupil  ako víťazi MX4+ a MX4.
Zatiaľ čo kategória MX4 mala jednoznačného víťaza oboch finálových jázd, teda Petra Dokoupila (KRTZ team), medzi jazdcami MX4+ sa musel Ukrajinec Vladimír Zavadetsky poriadne snažiť aby pokoril Štefana Juráša, ktorý zvíťazil v prvej finálovej jazdne, no v druhej na Vladimíra nestačil.  V triede MX4 skončil na druhom mieste Ivan Černý a tretí bol Kvetoslav Lacko. V kategórii nad 50 rokov prvenstvo patrilo ukrajinskému jazdcovi pred druhým Štefanom Jurášom a tretím Františkom Prílepkom  

Kohútovci na koni  ( MX2 Junior)
Nedeľa v Veľkých Uherciach znamenala dve prvenstvá pre bratov Kohútovcov. Bol to Tomáš Kohnút (SMX team), kto dal dvakrát v triede MX2 junior holeshot, no dvakrát sa musel urputne snažiť, aby si svoje miesto uchránil pred Denisom Polášom, z čoho sa mu to podarilo len raz, v druhej finálovej jazde. Aj tak stál na stupienku víťazov nad Denisom a ako tretí sa umiestnil Pavol Repčák.

Snaživí MX85-kári
Poradie prvých troch bolo rovnaké v prvej aj v druhej finálovej jazde a teda aj na bedni. Dvakrát výborný štart to bol pre Šimona Jošta (Osička – Pfeil MX Team), ktorý si vzdal zároveň aj víťazstvo. So strieborným pohárom odchádzal z Veľkých Uheriec Jozef Posluch (Popper Racing team) a s bronzovým Jaroslav Dobóczi (MAXX Sport club Slovakia).

Atmosféra tohto šampionátu sa v areáli Vinohrad niesla i v duchu osláv 50. výročia činnosti Motoklubu Veľké Uherce. Počas programu boli plaketami odmenení mnohí činovníci motoklubu, ktorí sa nemalou mierou pričinili k dlhoročnému aktívnemu fungovaniu klubu. 

O to, kto sa stane medzinárodným majstrom Slovenka pre rok 2014 v jednotlivých kategóriách rozhodne posledné podujatie, ktoré sa uskutoční v Beckove 31.8.2014.

 

Text: Radka K. Mazáková
Foto: Radek Lavička, Motoklub V.Uherce

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok