Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Víťazom motokrosu národov 2013 je tím z Belgicka

Víťazom motokrosu národov 2013 je tím z Belgicka

V nedeľu 29. septembra 2013 sa v nemeckom meste Teutschenthal konalo jedno z najočakávanejších motokrosových podujatí roka 2013 - 67. ročník Motokrosu národov.  Podujatie prebehlo za vysokej diváckej účasti, štartovalo 40 tímov z celého sveta. 

Víťazom Motokrosu národov 2013 sa stal tím z Belgicka, za ktorým sa na druhom mieste umiestnili Američania a tretiu priečku obsadil taliansky tím. Obhajca titulu Nemecko sa umiestnil na 7. mieste aj napriek tomu, že jazdci  Roczen a Nágl podali vynikajúce výkony. Vo finálových jazdách sa nedarilo 3. nominovanému jazdcovi Ulrichovi.

Slovenský tím pozostávajúci z jazdcov Jakub Hruška, Michal Novocký a Tomáš Šimko, sa ako tím, spomedzi 40 zúčastnených krajín, umiestnili v celkovom poradí na 35. mieste. Bohužiaľ výsledok z týchto pretekov MXoN nám ukázal na akej jazdeckej úrovni je dnešný slovenský motokros. Aj keď na Slovensku dosahujú  jazdci vynikajúce výsledky, v porovnaní so svetovou konkurenciou je to neporovnateľné!

Jediné čo môžeme urobiť pre tento šport je to, že sa budeme viac venovať a podporovať  juniorských jazdcov, dostať ich za pomoci bývalých slovenských reprezentantov  na určitú kvalitnú jazdeckú úroveň. Títo mladí jazdci počas juniorského obdobia majú dosť možností preukázať svoje kvality na rôznych medzinárodných juniorských podujatiach. Ak uspejú počas juniorského obdobia a budú podávať vynikajúce výkony majú možnosť, že si ich všimne nejaký tím a zoberie si ich pod svoje krídla. Tu začína nová kapitola mladého jazdca, ktorý sa musí zmieriť s tým, že ak chce podávať nie dobré ale vynikajúce výkony, musí  žiť, bývať a trénovať aj mimo domova. Musí spolupracovať s tímom, ktorý je zložený z kvalitných manažérov, mechanikov a jazdcov. Takýto tím mu zabezpečí servis na dosiahnutie maximálneho jazdeckého výkonu.

Spôsob ako dostať tento šport na vrcholovú úroveň  na domácej pôde je veľmi komplikovaný. Na Slovensku máme viac jazdcov, ktorí sa  zameriavajú vykonávať tento šport amatérskym spôsobom  -  „hobby“. Máme jazdcov, ktorí berú tento šport vážne, zúčastňujú sa aj medzinárodných pretekov v Čechách a v okolitých krajinách, ale aj napriek tomu to nestačí , aby sa zaradili do popredia k špičkovým jazdcom v motokrose.

Pre našich chlapcov to bola česť zúčastniť sa na takom svetovom podujatí akým je Motokros národov. Táto skúsenosť im určite prinesie veľa pozitív do ich budúceho motokrosového života.

Budúci rok sa môžeme tešiť na ďalší ročník Motokrosu národov, ktorý sa bude konať v Lotyšsku. Veríme, že účasť  slovenského tímu na tom podujatí bude úspešnejšia ako tohtoročná v nemeckom Teutschenthale.

Text: Jozef Drozda; Foto: Youthstream

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok