Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

MS v motokrose MX3 a žien vyvrcholia v Šenkviciach - info k akreditácii

MS v motokrose MX3 a žien vyvrcholia v Šenkviciach - info k akreditácii

Prvý septembrový víkend, v dňoch 7.-8.9.2013,  sa na motokrosovej trati v Šenkviciach opäť stretne svetová motokrosová špička, aby bojovala o posledné body do seriálu MS v motokrose triedy MX3 a MS v motokrose žien.  Pre triedu MX3 to nebude len posledné tohtoročné podujatie, ale posledné podujatie svetového šampionátu vôbec, nakoľko od budúceho roku sa uvedený šampionát ruší a seriál MS v motokrose pôjde novým  systémom.  

Takže práve v Šenkviciach sa rozhodne o tohtoročnom svetovom šampiónovi MX3-jek a svetovej šampiónke v motokrose.  Tento víkend ide v Pacove predposledné podujatie uvedených seriálov a tak možno v pondelok sa poradie ešte viac zdramatizuje, nakoľko v oboch šampionátoch nie je ešte nič rozhodnuté, v hre sú stále prví štyria z priebežného poradia:

MX3: 1. K. Gerčar (SLO) 286 bodov; 2.M.Michek (CZE) 271 bodov; 3. M. Walkner (AUT) 251 bodov; 4. G.Kresnikov (EST) 229 bodov.
Medzi ženami je v priebežnom poradí na vedúcom mieste Ch.Fontanesi (ITA) 195 bodov, pred druhou N. Kane (IRL) 164 bodov a treťou M. Rutledke (AUS) 160 bodov. Na štvrtom mieste je štvornásobná majsterka sveta S.Laier z Nemecka (152b.)

 

    Možnosť štartovať na svetovom šampionáte využije tento rok viac slovenských jazdcov, ktorí si tak môžu porovnať svoje jazdecké umenie so svetovou špičkou. K dnešnému dňu je prihlásených 17 Slovákov do MX3 a dve Slovensky sa postavia na štart MS žien - Miriam Závacka a Lea Idešičová. Medzi slovenskými jazdcami je i Tomáš Šimko jazdiaci za Slovakia MX profi team. Tomáš sa po dlhšej prestávke zapríčinenej zrazením vracia  do kolotoča MS tento víkend v Pacove. Spolu s ním v Pacove štartuje i Jakub Hruška a český jazdec Martin Žerava, ktorý štartuje s licenciou SMF. Všetci traja budú štartovať i Šenkviciach. Bohužiaľ pre zranenie i tento rok v Šenkviciach neuvidíme martina Kohúta, ktorý zaiste potešil  priaznivcov motokrosu na MS v Šenkviciach vynikajúcim tretím miestom. Na podujatie sa však teší, čoho dôkazom je i pozvánka do Šenkvíc, ktorú spolu s Tomášom Šimkom  nahrali vo Fun rádiu : https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=S162T3_p12s

    Kompletná šenkvická štart. listina MS MX3 a žien bude zverejnená v úvode budúceho týždňa, po spracovaní promotérom MS.

    Pre návštevníkov podujatia v Šenkviciach  je o.i. pripravený bohatý sprievodný program – ukážky zručnosti trialových jazdcov SMF, vystúpenie kapely Kochanski, exhibičné jazdy RC modelov, ochutnávka vín z priľahlých vinárstiev atď.  Bližšie informácie k podujatiu nájdete na stránke http://www.m-cross-senkvice.com/rubriky/mx3-wmx-2013-info

 Zástupcom slovenských médií, zasielame v prílohe informácie ohľadne akreditácie na uvedenom svetovom šampionáte. Všetky informácie pre slovenských novinárov poskytuje vedúci tlačového centra p. Tomáš Kremeník  - 0948 517 192, kremo@countrycross.sk , ktorému je potrebné zaslať v prípade záujmu o účasť i vyplnený akreditačný formulár.

Všetky otázky k podujatiu adresujte na  p. Kremeníka alebo na sekretariát SMF.

 

1006352_677452518951396_1546070273_OK.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok