Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

MXGP A ME v motokrose EMX250 a EMX300 Vv Holandsku- Valkenswaard

MXGP A ME v motokrose EMX250 a EMX300 Vv Holandsku- Valkenswaard

Uplynulý víkend sa konalo tretie podujatie seriálu MXGP 2016 v Holandsku- Valkenswaard. Veľká cena Európy priviedla pretekárov, po dvoch úvodných pretekoch v Qatare a Thajsku,naspäť na starý kontinent. Súčasťou tohto svetového šampionátu bolo i prvé podujatie európskeho šampionátu tried EMX250 a majstrovstvá Európy EMX300 .

V MS triedy MX2  bolo domáce prostredie je veľkým plusom pre  Jeffrey Herlingsa, NED (KTM), ktorý vyhral obe finálové rozjazdy. Pre mladého Holanďana to bolo už 50-te víťazstvo v kariére a preto jeho radosť bola dvojnásobne väčšia. Dve druhé miesta vo finálových rozjazdách vzniesli konečné druhé miesto Paulsovi Jonassovi, LAT (KTM) a tretím v triede MX2 bol Jeremy Seewer, SUI  (Suzuki).

Kráľovská trieda MXGP pozná po troch odjazdených podujatiach seriálu a teda po šiestich finálových rozjazdách stále iba dve mená, ktoré sa striedajú na tom najvyššom stupni víťazov. Už druhýkrát za sebou dokázal Romain Febvre ,FRA (Yamaha) vyhrať MXGP a pomaly, ale isto si vytvára malý náskok v čele priebežného hodnotenia. „V prvom závode som nemohol nájsť svoj rytmus. Spadol som a nevedel som nájsť tie správne stopy. Bol som naozaj sklamaný a naštvaný, takže som bol pred druhou rozjazdou hladný po víťazstve. Jednoducho som chcel vyhrať.“  Povedal po preteku Febvre.
Druhé miesto si vo Valkenswaarde vyjazdil Maximilian Nagl, GER (Husqvarna), keď nazbieral 40 bodov – v prvej rozjazde došiel na 2.mieste a v druhej na 4.mieste. Tretiu priečku obsadil skvelý nováčik v seriáli MXGP Tim Gajser, SLO (Honda). Prvú finálovú jazdu vyhral, no v tej druhej došiel do cieľa až na 8.mieste.

V triede  ME EMX250, kde štartoval aj slovenský jazdec Tomáš Kohút,  štartovalo až 97 jazdcov, t.j. pre finálovými jazdami museli absolvovať náročnú kvalifikáciu. Tomášovi Kohútovi sa v tak náročnej konkurencii nepodarilo prebojovať v kvalifikácii do finálových jázd, avšak pre tohoto mladého jazdca je štart na takomto podujatí veľkou skúsenosťou do budúcnosti. Po dvoch finálových jazdách úvodné podujatie ME EMX250 vyhral Conrad Mewse, GBR (Husqvarna), druhý skončil Even Heibye z Nórska (KTM) a tretí Thomas Kjer Olsen y Dánska ( Husqvarna). Český jazdec Filip Neugebauer obsadil 28.miesto.

V silnejšej triede EMX300 sa z prvého víťazstva v tohtoročnom seriáli ME vo Valkenswaarde tešil belgický jazdec Yentel  Martens (Husqvarna) pred druhým Lewisom  Gregorym, GBR (Yamaha) a tretím domácim Mike Krasom, NED (KTM).

Kompletné výsledky:  http://results.mxgp.com/mxgp/standings.aspx


Foto: www.mxgp-com

 

BeforeStart_I_MXGP_3_EU_2016.jpgFifteen_MXGP_3_EU_2016.jpgFullPaddock_III_MXGP_3_EU_2016.jpgFullPaddock_V_MXGP_3_EU_2016.jpgMXGPstart_MXGP_3_EU_2016-1-e1459265487386.jpgMXGPpodium_MXGP_3_EU_2016.jpgPodium_3_MX2.jpgPodium_MXGP_3_EU_2016.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok