Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Medzinárodné majstrovstvá SR v motokrose 2015 pokračujú v Šenkviciach!

Medzinárodné majstrovstvá  SR v motokrose 2015 pokračujú v Šenkviciach!

Motokrosová trať v Šenkviciach, ako jedna z najkrajších tratí na Slovensku, bude v nedeľu 16. 8. 2015 dejiskom v poradí štvrtých pretekov tohtoročného seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose tried MX85, MX Junior, MX1, MX2 a MX4.

Medzi najmladšími jazdcami sa v triede MX85 o.i. predstavia  Samo Struk, Samuel Strýček a  Xaver Voros, Christofer Mudraninec, Jozef Posluch,  Ladislav Kolaja, Jaroslav Antalič v triede MX Junior.

V MX1 organizátor M-Cross Šenkvice očakáva účasť populárného borca z Dakaru Štefana Svitka, ako aj Martina Kohúta, Juraja Popovicza a Jakuba Hrušku, ktorý sa spolu s Martinom Kohútom pravidelne zúčastňuje i pretekov v Čechách. Naopak z českých jazdcov sa v tejto triede zaiste predstaví Martin Žerava, Marek Sukup, Michal Votroubek, a dúfame, že i Martin Michek, Peter Michalec, Peter Bartoš, Jaromír Romančík sa pridajú k svojim krajanom a doplnia štartovaciu rampu MX1 i na slovenskom majstráku. 

Trieda MX2 bude bohatá na motokrosové talenty, za všetkých spomenieme Denisa Poláša a Richarda Šikyňu, ktorému sa v tohtoročnej sezóne mimoriadne darí na Slovensku i v zahraničí – v Čechách mu aktuálne patrí v priebežnom poradí seriálu Majstrovstiev ČR piata priečka a na nedávnych MS v motokrose juniorov obsadil krásne 6.miesto. Richard je i vedúcim jazdcom MM SR triedy MX2. V tejto triede sa bude v šenkviciach štartovať i Tomáš Šimko, ktorý na M ČR v Petroviciach, obsadil celkovo piate miesto a je jedným z  ašpirantov na získanie majstrovského titulu v ČR.

Jazdci, ale aj diváci  sa môžu tešiť na vylepšenú trať s novými prekážkami a určite sa v letných horúčavách bude hodiť i dokončený zavlažovací systém so zásobníkom vody.    

Program šampionátu začína ráno o 8,15 oboznamovacími tréningami, po ktorých pokračujú merané tréningy, štart prvej finálovej jazdy je o 13,00 hod. Účastníkov a návštevníkov motokrosového "majstráku" v Šenkviciach bude sprevádzať komentátor a  legenda českého motokrosu Petr Kovař.

Nenechajte si ujsť parádny motokros, u nás ste vítaní za každého počasia!

 

Vstupné: 3 eur, deti do 14 rokov zdarma!

 

Tešíme sa na vašu návštevu.

M-Cross mládežnícky motocrossový club Senkvice 
text: Nina Nováková

 

 

10996062_844478095605808_1686500222876690056_n.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok