Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

RP Motorado cup Šenkvice

RP Motorado cup Šenkvice

Poslednú júlovú neďelu sme sa stretli v dobrej nálade na štvrtom podujatí regionálneho pohára - západ MOTORADO CUP 2015. Toto podujatie bolo zároveň aj podujatím Slovenského Pohára v motokrose.

Registrácia jazdcov začala už v sobotu večer a depo sa začalo riadne zapĺňať. Najmä jazdci triedy Junior prichádzali zo všetkých kútov Slovenska, Čiech a Maďarska, čo predurčovalo, kvalitné preteky v tejto triede. Celkovo sa na nedelný závod registrovalo 147 jazdcov. V noci so soboty na nedeľu nám trošku popršalo a vyzeralo to,že trať bude ideálna.

Ako prvý vyšli na trať hobbíci MX2B a oboznamovací tréning ukončovala trieda MX1 spolu s MX2. V oboch triedach dohromady štartovalo iba 22 jazdcov,čo je žalostne málo. Dúfame, že tento počet bude s nasledujúcimi pretekmi iba rásť.

V meraných tréningoch bola trať ideálna a najlepší bol zo všetkých štartujúcich  Juraj Popovicz s časom 1:53min.

Po meraných tréningoch nasledovala rozprava, riaditeľ pretekov spoločne s JURY rozhodli o zlúčení tried MX1B a MX2B pre nízky počet štartujúcich. Po spojení bolo na štarte 34 jazdcov.

Práve zlúčené triedy MX1B+MX2B odštartovali ako prvé o 13:00. Hned po štarte sa začalo zmrákať a pustil sa intenzívny dážď,ktorý preveril schopnosti a pripravenosť jazdcov. Výbornú jazdu predviedol Adrián Srogončík a suverénnym spôsobom vyhral.

Trať sa začala meniť na bahenné kúpele a aj tí najskúsenejší jazdci v prvých jazdách mali čo robiť.

Do druhých jázd sa už počasie umúdrilo a mohli sme sa tešiť na krásne súboje. Najmä v triede MX junior,kde sa bojovalo až do posledného kola. Najlepšie z tohto súboja vyšiel Martin Vondrášek so sekundovým náskokom pred Markom Perglom. Tretí uvidele šachovnicová vlajku Tököly Sebastián.

Pre technické problémy s časomierov musela byť zastavená prvá jazda.

 Po pretekoch sme vyspovedali Róberta Ziga, ktorí jazdí za MOTUL MX team v triede MX4.

Robo ako si bol spokojný s dnešným pretekom?
Nebol som spokojný, pretože som podcenil počasie. Nepredpokladal som, že bude taký výdatný dážď a išiel som na starej prednej pneumatike. A nebol som spokojný ani so samotnou jazdou, mohlo to byť určite lepšie.

Máš rád túto trať v Šenkviciach?   
Áno, určite patrí medzi najkrajšie trate na Slovensku.

Uvidíme ťa štartovať na tejto trati aj 16.8.2015 na MM SR?
Pravdepodobne áno.

Ako si zatial spojkojný s priebežným 2.miestom v celkovom hodnotení? Po dnešku máš iba 4-bodovú stratu na prvého Petra Pipicha.
Spokojný budem, ak budem na konci seriálu na prvom mieste. Hoci si nemyslím, že to bude ľahké. Peter Pipich je super jazdec, skúsený a hlavne nepredá svoju kožu lacno.

Ako sa ti páči celý seriál Motorado Cup (RP západ)?
Páči sa mi. Prekvapil ma svojou vysokou úrovňou. Myslím si, že aj ostatní jazdci by boli radi, keby tento seriál pokračoval aj ďalší rok.

 Robo dakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov.

 

Našťastie obavy riaditeľa preteku Martina Stanka sa nepotvrdili a ošetrovatelia viac oddychovali ako pracovali, čo nás veľmi teší. Dúfame, že po nedeľnom preteku si na túto krásnu trať nájde cestu viacej hobby jazdcov.

Nakoniec sa chceme poďakovať hlavnému usporiadateľovi : M-cross Mládežnícky motocrossový klub Šenkvice za výborne pripravenú trať a dobrú atmosféru. Zároveň Vás pozývame na 5.pretek Motorado cupu (Regionálny pohár Západ) spolu so Slovenským pohárom, ktorý sa uskutoční 27.9.2015 v Skýcove.

 

text:Radoslav Kopčan
foto:Radka Barteková a Bianka Zigová

 

DSC_0223.JPG20150628-IMG_3300.jpg20150628-IMG_3312.jpgDSC_0305.JPGDSC_0311.JPGDSC_0327.JPGDSC_0372.JPGDSC_0375.JPGDSC_0379.JPGDSC_1792.JPGDSC_1859.JPGDSC_1860.JPGDSC_1875.JPGDSC_1927.JPGDSC_1931.JPGDSC_1935.JPGDSC_1991.JPGDSC_2041.JPGDSC_2105.JPGDSC_2155.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok