Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Motokrosový šampionát odštartovala tradične Myjava

Motokrosový šampionát odštartovala tradične Myjava

Už tradične  medzinárdný šampionát SR v motokrose odštartoval na Myjave 1.mája 2015. Tento rok to už bol 49.ročník motokrosu na Myjave.

Napriek nižšiemu počtu štartujúcich jazdcov sa na trati Kamenný kopec bolo na čo dívať a to hlavne vo finálových jazdách spojených tried MX1, MX2, ale aj v triede MX4. Triedy MX junior a MX85 boli najviac poznačené nízkou účasťou jazdcov, nakoľko v Českej republike  na 1.mája 2015 Autoklub ČR zaradil do kalendára majstrovské podujatie juniorov v novej Pake. SMF sa od decembra snažila dohodnúť sa s črským partnerom na zmene tohot termínu a to i v zhľadom na dlhoročnú tradíciu prvomájového motokrosu na Myjave. Napriek prvotným prísľubom nedošlo zo strany ACCR k úprave kalendára a tak, bohužial, išli 1.mája šampionáty ako na Myjave tak i v Novej Pake. Po´dakovanie patrí organzátorovi šampionátu Slovakia motocross action klubu myjava, ktorý napriek uvedeným skutočnostiam pripravil pre priaznivcov motokrosu veľmi zaujímavé sviatočné podujatie .

V triede MX85 zvíťazil Samuel Struk pred Jakubom Leskovským a Márk Hárcsom (všetci SVK). Medzi juniormi si 50 bodov do seriálu odnieosl za víťazstvo Marián Struk za ktorých skončil Jarsolav Dubúczi a rastislav Horňáček. 

V triede MX2 obidve jazdy vyhral aj napriek bolestivému ramenu 17 ročný Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia.  Po druhom najrýchlejšom čase v kvalifikácii vo svojej triede v pretekoch nezaváhal, vyhral obidve jazdy a stal sa so ziskom 50 bodov celkovým víťazom. Druhá priečka a 44 bodov patrila Denisovi Polášovi a tretia českému jazdcovi Zdenékovi Kratochvílovi. 
V tr. MX1 na stupne víťazov vystúpili všetko čekí jazdci. Vyhral Marek Sukup pred druhým Martinom Žeravom (lic.SMF) a tretím Jiří Čepelákom. Najlepší slovenský jazdec Jakub hruška skončil na 5.mieste. 

Víťazstvo v triede MX4 (jazdci nad 40 rokov) si vybojoval Martin Žerava pre svojim krajanom Petrom Dokoupilom a bývalým úspešným slovenským reprezentantom v endure Ivanom Černým. V triede MX4 nad 50 rokov na najvyšší stupienok vystúpol ukrajinský jazdec Vladimir Zavadetskyy za ktorým skončil Bohumil Klanica z ČR a Dušan bibiš (SVK).

Po

 

724.jpg726.jpgikya_mmsr_myjava_2015_03.jpg725.jpgikya_mmsr_myjava_2015_01.jpg725.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok