Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

ME severo-západnej zóny v motokrose EMX 65 a EMX 85 - Prvé kolo v Emmene

Cez víkend 4.-5. apríla sa konalo úvodné podujatie seriálu ME severozápadnej zóny v motokrose tried  EMX65 a EMX85 v Emmene v Holandsku, na ktorých štartovali dvaja mladí slovenskí jazdci Jakub Popovicz a Samuel Struk (obaja v tr. EMX85).

Počas víkendu pred podujatím bolo veľmi nepríjemné daždivé počasie, napriek tomu organizátor MSV Motodrome Emmen pripravil exelentnú trať na priebeh tohto podujatia.

Počas konania pretekov už bolo slnečno, čo pritiahlo na podujatie viac ako 1000 divákov, ktorí mohli naživo sledovať zápolenie mladých motokrosárov.

Po technickej prebierke štarová listina obsahovala 28 jazdcov v triede EMX65 a 66 jazdcov v triede EMX85 v ktorej sa v sobotu uskutočnila kvalifikácia, nakoľko do preteku mohlo podľa predpisov postúpiť len 40 jazdcov ( + 2 náhradníci). Uvedená kvalifikácia bola osudná pre Samka Struka, ktorý sa v ťažkej konkurencií nedostal do nedeľných finálových jázd.

V prvej jazde MX65 dominoval holandský jazdec Kay Karssermakers, ktorý zvíťazil systémom štart - cieľ s viac ako 23 sekundovým náskokom na svojho krajana Scotta Smuldersa. Tretie miesto patrilo Ďalšiemu holandanovi Sen de Langemu. Náš Jakub Popovicz došiel do cieľa po technickej poruche na 28.mieste.  Prvá jazda EMX85 sa niesla v duchu súboja holanďana Ricka Elzingra a dánskeho jazdca Mikkela Ringfeldta Haarupa, z ktorého vyšiel holandský jazdec pred svojim dánskym kolegom. Tretia priečka v cieli patrila Christofferovi Millsovi.

V druhej jazde 65-tkárov bol opätovným zvíťazom holanďan Karssemakers,pred druhým Smuldersom a na tretiu priečku si vyjazdil taktiež holanďan Dave Kooiker. Jakub Popovicz bol klasifikovaný na 25. mieste. V triede EMX85 zvíťazil v druhej jazde Haarup pred Elzingerom a rovnako ako v prvej jazde bol tretí Mills.

Poradie podujatia v Emmene po súčte dvoch finálových jázd bolo nasledovné:

EMX65:1. Kay Karssemakers (NED), 2. Scott Smulders (NED), 3. Dave Kooiker (NED)
EMX85:1. Mikkel Haarup (DEN), 2. Rick Elzinger (NED), 3. Christoffer Mills (GBR)

Ďalšie podujatie seriálu ME EMX65,85 severozápadná zóna bude 19. apríla 2015 v Lugau (Nemecko).