Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Thomas Hostinský na enduro trophy v Rakúsku

Slovensko malo zastúpenie v podobe Thomasa Hostinského, ktorý sa pravidelne už niekoľko rokov zúčastňuje pretekov v Rakúsku. Thomas v nabitej konkurencií skončil na 4. mieste, čo bolo výborné umiestnenie takto na začiatok sezóny a v závode patril k najrýchlejším na trati.

“Mal som strašne málo najazdené. Od minulého roku som odjazdil len dve motohodiny, lebo na konci sezóny 2014 som mal problémy s ramenom. Na tento pretek som mal k dispozícií novú motorku a vôbec som nebol na ňu zvyknutý.  Tiež ani na také podmienky, aké boli na tomto závode. Nemám moc najazdené v snehu a na ľade. Nechcel som to siliť a jazdil som úplne na istotu. Na trati bolo veľa snehu, pod ním ľad a keď ste spadli tak to veľmi bolelo. Dával som si pozor a zbytočne neriskoval, keďže je ešte len začiatok novej sezóny.” vyjadril sa k preteku T.Hostinský.

V preteku dominovali rakúski pretekári, ktorí obsadili prvé tri priečky. 1. Matthias Wibmer,  2. Bernard Wibmer, 3. Robert Resinger, 4. Thomas Hostinský, 5. Marco Schopf. Celkový čas víťaza bol 2:09:36 hod. a iba prvá dvojica obrazila plný počet 8 kôl.

Zaujímavosťou preteku bola účasť jazdca na motocykli Christini. Táto značka vyrába motorky s pohonom oboch kolies. Na takomto stroji s obsahom 300 ccm3 jazdil Anton Edlinger, ktorý skončil na 7. mieste v absolútnom hodnotení a dokázal vyhrať triedu E3. (triedy v Rakúsku majú iné označenie ako u nás a najlepší sú označení dohromady ako trieda Profi).

0201_rothchis.jpg

Celkovo sa podujatia zúčastnilo 123 pretekárov a kompletné výsledky nájdete tu:www.transpondertiming.at/Ergebnislisten/2015/ET/1L_Rothenfels/Overall.pdf

 Pretek to bol veľmi náročný a vyčerpávajúci. My gratulujeme Thomasovi k 4. miestu a prajeme mu veľa úspechov v sezóne 2015!

 

motonews.sk – Jaroslav Gažo
foto: Christina Kraus


 

RothenfelsChristina0032.jpg0201_rothchis.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok