Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Svitko a Jakeš doma z Dakaru

Svitko a Jakeš doma z Dakaru

Raly Dakar 2015 je po náročných 13 etapách úspešne za nami. Našim chlapcom sa tento rok v kategórii motoriek naozaj darilo, čoho dôkazom je skvelé piate miesto Štefana Svitka v celkovom hodnotení. Ivan Jakeš zvíťazil v dvoch etapách – v jedenástej a v poslednej. Obsadil tak 8. miesto.

Na viedenské letisko priletel Štefan Svitko v utorok. Na mieste ho čakala manželka spolu s trojmesačnou dcérkou Sofinkou. Po jeho bezprostrednom návrate z Raly Dakar 2015 Slovnaft zorganizoval tlačovku, na ktorej rozprával o svojich zážitkoch a skúsenostiach z tohto ročníka.

Takto zhodnotil svoje umiestnenie: „Sníval som o prvej trojke, ale v tejto silnej konkurencii je piata pozícia skvelý výsledok. Som veľmi spokojný. Od tretej etapy som sa držal medzi najlepšími. To je pre mňa do budúcna ďalšia veľká motivácia. Tento rok ma na Dakare potešilo najmä to, že som nečakal na okamihy, keď budú kvalitnejší jazdci predo mnou vypadávať, ale posúval som sa dopredu vďaka vlastným výkonom. Vďaka tomu, že som celý čas jazdil veľmi rozumne a premyslene, som sa dostal až na cennú piatu priečku,“ konštatoval po návrate z tohoročnej dakarskej misie 32-ročný rodák z Oravy.

V stredu na letisku vo Schwechate privítala Ivana Jakeša celá jeho rodina – družka Alena s dcérami Klárkou a Katkou, fanúšikovia a samozrejmosťou bola aj prítomnosť médií.

„Dúfal som, že budem do desiateho miesta, skryte som sa snažil skončiť v prvej päťke. Všetko však v mojom prípade poznačili úvodné etapy. Od polovice pretekov sa mi už darilo. A záver bol fantastický.“

Slovenský jazdec sa zúčastnil svojho ôsmeho Dakaru v kariére. „Umiestnenie je pre mňa akési zadosťučinenie. Po Slovensku sa vedú všelijaké reči, že v našej krajine už nikto nepreteká,“ hovorí najúspešnejší Slovák v histórii tohto prestížneho motocyklového podujatia.

 

Zdroj:

http://sport.aktuality.sk/c/181603/stefan-svitko-snival-o-prvej-trojke-mrzi-ho-slabsi-uvod/

http://sport.sme.sk/c/7602325/vitaz-dakaru-marc-coma-prisiel-za-jakesom-a-pytal-sa-ako-mohol-byt-taky-rychly.html

Foto:

sport.aktuality.sk

 

Svitko1.jpgSvitko2.jpgSvitko3.jpgSvitko4.jpgJakes4.jpgJakes5.jpgJakes6.jpgJakes3.jpg10942738_752855941463471_5833967600032830502_n.png

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok