DAKAR 2014 – obaja naši jazdci v 8.etape v TOP 15
Dnešná 8.etapa po dvoch dňoch spojila motocykle a quady s ostatnými štartujúcimi v Čilskom meste Calama. Štefanovi Svitkovi sa podarilo odstrániť včerajšie technické problémy a obsadil v etape 11.miesto, Ivan Jakeš došiel do cieľa na 14.mieste.
Dnešným víťazom je Francúz Desprez pred dvojicou Španielov Barreda Bort a Coma. V priebežnom poradí nedošlo k väčším zmenám. Na vedúcom mieste bezpečne zostáva Marc Coma pre Joan Barreda Bortom a pred svojím tímový kolegom Jordi Viladomsom. Taktiež naši jazdci zostávajú na 12. Štefan Svitko a 15.Ivan Jakeš. Cyril Despres sa dnešným víťazstvom posunul priebežne na 9. miesto.
Dnešná etapa motocyklov a quadov na trase Uyuni (Bolívia) – Calama (Čile) mala dĺžku 486 km z čoho bolo 462 km meraných úsekov. Trasa etapy viedla na začiatku prejazd okolo najväčšej soľnej pláne sveta – Salar de Uyuni. Trasa viedla nie len okolo ale aj cez soľnú pláň a dokonca aj cez niekoľko ostrovov, ktoré robia toto miesto takým nezvyčajným. Jazdci dnes štartovali na nemenených pneumatikách po včerajšej etape, museli teda dbať na šetrenie techniky.
Výsledky 8. etapy: http://www.dakar.com/dakar/2014/us/stage-8/rankings/stage-bikes.html
Celkové poradie po 8. etapách: http://www.dakar.com/dakar/2014/us/stage-8/rankings/overall-bikes.html
Zajtra čaká na jazdcov 9.etapa Calama – Iquique s dĺžkou 451km z čoho je až 422km meranej časti..
Zdroj/foto :www.dakar.com, Facebook/Ivan Jakeš-fanklub; Facebook/Štefan Svitko-fanklub; www.motoride.sk
Motocykel Š.Svitka po páde v 7.etape v Bolívii