Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Superenduro v Lodzi, Poľsko

Superenduro v Lodzi, Poľsko

Sezóna SuperEndura začala aj tento rok v Poľsku. Už 5. decembra 2015 odštartoval nový ročník Extrémneho halového endura v meste Lodž, kde sa popri svetovej špici predviedlo aj niekoľko slovenských pretekárov.

V rámci Európskeho pohára zvíťazil Nemec Mike Hartmann pred druhým Larsom Enocklom z Rakúska a tretím domácim jazdcom Jakubom Lukaszczykom. Predstavili sa aj naši šiesti slovenskí jazdci a to: Tomáš Hodas, Mário Fajbík, Martin Ryšavý, Tomasz Zych (PL, lic. SMF), z ktorých najlepšie zajazdil Tomáš Hodas (8. miesto). Za ním nasledoval na 10. mieste Tomasz Zych, 12. priečka patrí Máriovi Fajbíkovi a hneď za ním na 13. mieste Martin Ryšavý. 

Juniorská trieda bola tento rok naplnená zväčša novými menami. Jednoznačný vstup do sezóny predviedol mladý Nemec Manuel Lettenbichler, ktorý vyhral všetky tri finále, z Poľska si odváža celkové vedenie a 60 bodov. Druhé miesto obsadil Portugalec Luis Oliveira a tretí skončil Brit Gethin  Humphreys.

Do štartovného poľa medzi mužov sa postavili aj naše dve ženy. Katka Juríčková a Karin Hostinská štartovali na tomto podujatí, obe sa dostali do finálových jázd, kde obsadili Katka Juríčková 14. miesto a Karin Hostinská 16. miesto. Trieda ženy bola zrušená a tak sa dievčatá museli popasovať s traťou medzi mužmi v kategórii Európsky pohár.

Komentáre pretekárov po preteku v Poľsku:

Cody Webb: Je to úžasný pocit vyhrať v Poľsku. Bolo to tam veľmi ťažké, každý poriadne tlačil a robili sme chyby. Dve víťazstvá a celkové vedenie je ale výborným vstupom do šampionátu.”

Jonny Walker: “Som s mojím výkonom spokojný. Chcel som vyrovnané výsledky, čo sa mi aj podarilo. Moja jazda bola v kľudná a tak sa môžem tešiť na druhé kolo do Nemecka.”
Taddy Blazusiak: “Bola to veľmi rušná noc, veľa pádov, som rád aj za tretie miesto. Tempo bolo vysoké, všetci chalani išli na limite a pád v treťom finále ma skoro stál pódium. Musím sa z toho poriadne dostať, aby som bol pripravený.”

Tomáš Hodas: „Trať bola postavená naozaj perfektne keďže sa tam išiel svet. Bolo nás tam 5 štartujúcich zo Slovenska z toho dve dievčatá, ktoré mal na starosti Thomas Hostinský a všetci sme štartovali v triede Európsky pohár. Prvý tréning bol 6minút + 2kolá, potom nasledovala rozjazda z ktorej sa podľa časov postupovalo ďalej do hlavného závodu. Zo slovenskej výpravy sme postúpili všetci vrátane dievčat. Finálové jazdy boli naozaj zaujímavé, keď na úzkej trati nás bolo až 16. Celkovo som skončil na 8. mieste, keď som v prvej jazde obsadil 6.miesto a v druhej jazde 8.miesto. Pre mňa osobne to bol nezabudnuteľný zážitok a hlavne som nabral veľa skúseností, ktoré ma určite posunú ďalej. Chcem poďakovať našej celej výprave a tiež aj výprave z Topoľčian za krásne výkony, pre mňa to bola pekná bodka za sezónou. Touto cestou by som chcel poďakovať partnerom za podporu počas celej sezóny: Intech Žilina s.r.o., Geodet real, Tetras, Ross, Doxx, Osč Smehyl, Comorek, Pizzeria Milano, Enjoyclub, Strongpower, KCM-TrailerService s.r.o. a tiež by som chcel hlavne poďakovať rodine a mojej priateľke za tolerovanie tohto časovo náročného športu.“

Karin Hostinská: “V Poľsku bolo veľmi dobre. Takéhoto preteku som sa zúčastnila po prvýkrát a bol to pre mňa neskutočný zážitok. Celé to je úplne na inej úrovni a človek to musí zvládnuť jak po psychickej stránke, tak po fyzickej. V máji by som chcela ísť jazdiť na posledné kolo SuperEndura do Prahy, no môj štart tam je ešte otázny. V Poľsku sa o nás spolu s Katkou Juríčkovou staral brat Thomas, ktorému ďakujem.”

Katarína Juríčková: „Na SuperEnduro do Poľska ma zlákali Žilinský rebeli. Bola to pre mňa výzva, pretože kategória ženy bola zrušená a bolo ťažké kvalifikovať sa v európskom pohári, kde figurovali mená ako napr. Lars Enöckl. Našťastie sa mi to podarilo. Atmosféra bola neopísateľná. Keďže sme boli iba dve ženy v štartovom poli, povzbudzovali nás ešte aj maršali, čo bolo naozaj super a dodávalo mi silu dotiahnuť to dokonca. Superenduro je úplne iné ako klasické enduro alebo cc. Treba tu zo seba vydať maximum počas celého závodu síce to bolo iba 6 minút, ale na trati je stále čo robiť, takže človek si neoddýchne ako pri endure. Bol to úžasný zážitok a touto cestou by som sa chcela poďakovať sponzorom, ktorí mi umožnili sa zúčastniť tohto preteku. Ďakujem: René Miran, Peter Juríček, MTP Prievidza a takisto svojmu priateľovi, ktorý mi robil mechanika a psychickú oporu.“


Zdroj: motonews.sk


Originálna tlač.správa z FIME:  http://www.fim-europe.com/index.php/press/fim-europe-news/25-enduro-news/958-superenduro-european-championship-in-lodz-poland 

12336324_1103451743000250_323554204_n.jpg12364175_1382246785223004_1497919691_o.jpgEM-Hartmann_Mike_D_GasGas_low.jpgcody.webb_superenduro-rd1-poland-2015_7M_6678.jpgmanuel.lettenbichler_superenduro-rd1-poland-2015_7M_7568.jpgmaxxis-girl_superenduro-rd1-poland-2015_7M_7202-e1449690177666.jpgpodium.jpgvomen.jpgEM-Hartmann_Mike_D_GasGas_low.jpgEM-Hartmann_Siegerehrung_low.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok