Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

ISDE 2015 4+5-ty deň… Chaos vo výsledkoch

ISDE 2015 4+5-ty deň… Chaos vo výsledkoch

Šesťdňová je skoro na konci, na nás čaká už iba záverečný motocross a nikto nevie, aké výsledky vlastne má pozerať. Po chybe niekoľkých svetových pretekárov z totálnej špice sa niekoľko krát rokovalo, zasadalo Jury a dokopy sa nič nevyriešilo…

O čo sa vlastne jedná? Tretí súťažný deň sa jazdila iná trať ako 1 a 2-hý. Niekoľko z najlepších pretekárov si nevšímalo nové značenie a bezhľavo ako amatéri urobili hlúpu chybu, keď sa vydali po starej trati, neprešli prejazdovou kontrolou a podľa pravidiel mali byť vylúčení z preteku. To sa aj stalo a organizátor konal tak ako mal, ale títo jazdci patria pod silné federácie ako Francúzsko, Anglicko, Španielsko, USA a Taliansko. Podali protest a obrátili sa na najvyšších z radov FIM-u. Tí rozhodli, že títo jazdci môžu pokračovať, ale s podmienkou, že nebudú zarátaní v celkových výsledkoch. Všetko sa zmenilo, ale previnilci naďalej pokračovali a jazdili. Druhý deň sa scenár opakoval, na štart sa postavili aj previnilci, ale už vo večerných výsledkoch 5. dňa figurovali a tieto krajiny boli opäť na popredných miestach. “Vraj tak rozhodli členovia FIM.”

A aké vlastne platia výsledky? No zatiaľ tie, kde figurujú aj potrestaní pretekári aj keď jednoznačne porušili pravidlá.

Výsledky World Trophy Team: World Trophy

Slovenský team sa pohybuje vo výsledkoch na 10. mieste. Na pomery, aké momentálne na Slovensku vládnu to je veľmi zaujímavý výsledok a nikto nemôže chalanom vyčítať, že sa nesnažili ako mohli. Po 4-tom dni sme utrpeli jednu stratu, keď sa zranil Marek Haviar a bol prevezený do nemocnice. Po dôkladnejších vyšetreniach sa zistilo, že Marek má poranené zadné stehenné svalstvo a koleno na pravej nohe. Veľmi nás to všetkých zamrzelo a prajeme mu aby sa čo najskôr dostal späť na motorku. Chalani teda pokračujú v 5-tich a nemôžu si už dovoliť žiadnu stratu v záverečný deň.

Juniorská trofej je v rukách tímu z Austrálie od začiatku a nehodlajú sa jej vzdať. Tento tím si išiel za prvenstvom už od úvodu a nič ich na slovenských tratiach neprekvapilo. Druhé miesto patrí Švédom, ktorí postavili naozaj silný tím. Konkurencie schopní sú aj tretí z priebežných výsledkov a to mladí Francúzi.

Slovenský juniorský tím sa v tomto zložení pri svojej premiére na ISDE drží veľmi statočne, keď si vo výsledkoch polepšili a po 5-tom dni im patrí 9. miesto. Málokto očakával takýto výsledok, ale všetci chalani sa držia statočne a bojujú. Juniorský tím utrpel rovnako ako seniori nejaké straty a preto už musia chalani jazdiť na istotu a bez chýb. Neriskujú a do záverečného dňa idú s cieľom udržať si svoje umiestnenie.

Výsledky Junior World Trophy Team: Junior Trophy

Medzi ženami si prvé miesto držia rovnako ako v juniorke Austrálčanky, ktoré sú tento rok jednoznačne najlepšie, na druhom mieste sa pohybujú Francúzsky a podávajú naozaj obdivuhodné výkony, ktoré prevyšujú aj mnohých mužov. Treticu uzatvára ženský tím zo Švédska.

Výsledky Women World Trophy Team: Women Trophy

Klubové tímy si počínajú veľmi dobre a spomedzi štartujúcich so SMF licenciou sa najviac darí tímu BMT Gottbros Team (6. miesto) druhí sú chalani z tímu Albert Enduro team (16. miesto) a tretí najúspešnejší klubák je BAMU BMT Slovakia Team (27. miesto).

Výsledky Klubové tímy: Club team

V sobotu čaká na pretekárov záverečný motocross na trati Kechnec.

Zdroj: motonews.sk – J.G


 

DSCN2389.jpgDSCN2393.jpgDSCN2405.jpgDSCN2583.jpgVIRB0109-e1442009594179.jpgVIRB0111.jpgVIRB0135.jpgVIRB0136.jpgVIRB0145.jpgVIRB0167.jpgVIRB0181.jpgVIRB0186.jpgVIRB0188.jpgVIRB0727.jpgVIRB0954.jpgVIRB0963.jpgVIRB0976.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok