Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Historický úspech slovenského jadca na Dakare - I. Jakeš obsadil 4. miesto!

Senzačný úspech dosiahol slovenský motocyklový jazdec Ivan Jakeš na tohtoročnej rely Dakar, keď po štrnástich náročných etapách obsadil v konkurencii svetovej špičky v konečnom poradí motocyklov fantastické 4. miesto, pričom až do posledných chvíľ atakoval bronzovú priečku.

Zvíťazil Cyril Despres (FRA) pred druhým Rubenom Fariom (PRT), ktorý predbehol tretieho domáceho Lopeza Contarda (CHL) až v dnešnej 14. etape. Tesne sa domácim jazdcom došiel na 4. mieste IVAN JAKEŠ (SVK).

Tohtoročný Dakar bol Ivanovým šiesty štartom, pričom do cieľa došiel len v roku 2009 (na 43.mieste). V roku 2007 (to štartoval ešte s Jaroslavom Katriňákom) a v posledných troch rokoch bol nútený predčasne skončiť. Ivan je ale bojovník. Všetky jeho neúspechy na Dakare, na ktorých si prešiel naozaj peklom a taktiež zranenia, ktorými musel prejsť, boli pre neho hnacím motorom. Všetko zlé je však zabudnuté práve vďaka tohtoročnému umiestneniu, ktoré je najlepším umiestnením slovenského jazdca v histórii Dakaru.

Počas celej rely bolo vidieť, že Ivan už nabral dostatočné skúsenosti. Stavil na sústredenosť, koncentráciu a kvalitnú navigáciu, avšak veľa zohralo i šťastie a málo pádov: „Padal som naozaj málo, ale zopár karambolov bolo. Tomu sa nevyhnete, našťastie to dopadlo tento rok dobre.“ vyjadril sa Ivan Jakeš.

Ivan Jakeš i Štefan Svitko, ktorý bol do stredy tiež v prvej desiatke, šokujú na Dakare i tým, že idú s dvojčlenným doprovodným tímom, čo je v porovnaní v veľkými továrenskými tímami o to väčší úspech.

Minulý rok celé Slovensko sledovala fantastické 5. miesto Štefana Svitka a tento rok je Slovensko vďaka Ivanovi Jakešovi ešte vyššie, na mieste štvrtom. GRATULUJEME!

Poďakovanie patrí samozrejme i Štefanovi Svitkovi, ktorý minulý rok dojazdil na krásnom 5. mieste  s veľkým sebazaprením kvôli zraneniu, ktoré sa ohlásilo i tento rok. Taktiež treba spomenúť i Jána Zaťka, a Dušana Čipku, ktorí tiež tento rok na Dakare štartovali, avšak pre poruchy motocyklov museli odstúpiť. Dušan Čipka si tým nezopakoval svoju minuloročnú cieľovú radosť, avšak napriek tomu všetkým štyrom patrí veľký obdiv za to, že sa tak fyzicky a finančne náročnej rely zúčastňujú.

NAJLEPŠIE VÝSLEDKY SLOVENSKÝCH JAZDCOV NA DAKARE:

2013

IVAN JAKEŠ

4.miesto

2012

Štefan Svitko

5.miesto

2007

Jaroslav Katriňák

9.miesto

 aktualna_1901.jpg

       J.Katriňák a I.Jakeš štartovali spolu na Dakare 2007        

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok