ME enduro buzet - aktuálne informácie z príprav na štart

V dňoch 30. a 31. mája sa slovenská reprezentácia zúčastní majstrovstiev Európy v Chorvátsku. Z dejiska šampionátu nám Jaroslav Gažo ( motonews.sk) poslal aktuálne informácie a fotografie.
Prví pretekári zapĺňali paddock v centre mesta Buzet už od stredy 27. mája. Samozrejme medzi nimi bolo aj niekoľko slovenských reprezentantov. Slovensko má zastúpenie v každej triede a do preteku je prihasených celkovo 25 pretekárov.
Veľkým prekvapením boli nevypáskované testy, ale už vo štvrtok ráno bolo niečo viacej vypáskované a počas celého štvrtka sa dorábali niektoré úseky.
Naši jazdci si v stredu rozložili depo a prešliapali aspoň jeden z testov, ktorý bol z polovice nachystaný. Vo štvrtok bol program nasledovný: prešliapať si oba testy, nachystať motorky a zajazdiť si na tréningovej trati.
Čo sa týka rýchlostných skúšok, tak Test 1 je zo začiatku natiahnutý po potoku, povrch je bridlicový, časť sa jazdí po lúke, časť v lese a doplnený je o niekoľko prvkov extrém testu. Test 2 je prevažne v lese a len malá časť sa nachádza na lúke. Les je plný kameňov, bridlice a nachádza sa v ňom niekoľko strmých zrázov, šikmín a technicky náročných pasáží.
Podľa slov našich pretekárov sú testy náročné, ale veľmi pekné.
V piatok na nás čaká doladenie detailov, o 11:30 prebierka a následne odovzdanie motocyklov do uzavretého parkoviska.
V sobotu je na programe štart o 9:00 ráno. Jazdiť sa budú dva špeciálne testy a pretekári odjazdia 3 kolá jak v sobotu, tak v nedeľu.
Držte nám palce!
Text a foto: Jaroslav gažo, motonews.sk