Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

6. etapa - Svitko a Jakeš postupujú vpred!

V dnešnej dlhej a náročnej šiestej etape rely Dakar 2013 skončil Štefan Svitko na 12. mieste so stratou 8 minút a 56 sekúnd na víťaza Francisca Lopeza a Ivan Jakeš na mieste štrnástom. V priebežnom hodnotení súťaže motocyklistov sa Svitko posunul na ôsme miesto a Jakeš na 15. priečku.

Siedma etapa Calama - Salta: RS 220 km + 586 km / 534 km prejazd.

Až dnes ráno, pre problémy s internetom, sme obdržali správu z denníka Radky Mazákovej s informáciami z 5. etapy rely: 
„Kemp v Arice je blízko pobrežia, ale kúpať sme sa nemohli, pretože na polceste nás zastavili vojaci so samopalmi, nakoľko sme vo vojenskom priestore. Pri vstupe do bivaku nás vítali miestni v zástupoch, so zástavami, pokrikmi. Slovami sa atmosféra nedá ani popísať. Ivan Jakeš po dojazde srší entuziazmom a dobrou náladou. V utorok sa mu podarilo uzatvoriť prvú desiatku, aj keď bez pádov sa to nezaobišlo. Zo začiatku sa pokúšal dobehnúť Casseliho, ale márne a Števa Svitka mal za svojím chrbtom. Chvíľu išli spolu a po ďalšom Ivanovom páde ho Števo zhruba 20 kilometrov pred koncom  rýchlostky predbehol. „Hore na dune som zbadal Ivana, celý čas išiel predo mnou. Myslel som si, že si to k nemu strihnem krížom, ale bol tam taký jemný piesok, v ktorom mi motorka zapadla. Zahrabala sa zadným kolesom, chcel som pridať plyn a prehodiť ju cez seba, ale zapadla ešte viac a urobila sviečku. Vytrápil som sa trocha a potom neskôr som Ivana aj tak dobehol“ povedal na margo 6.etapy Štefan Svitko.  
A čo ostatní Slováci? Dušan Čipka aj Ján Zaťko so svojimi posádkami nasledujú dakarskú karavánu v sprievodných vozidlách. Vždy, keď nás predbehne nejaký súťažiaci, tak zanadávajú, ako im závidia."

7den.gif

   

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok