Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Druhá etapa rely Dakar 2013 zamiešala s poradím

V dnešnej druhej etape 35. ročníka rely Dakar 2013, ktorá štartovala i končila v Piscu, sa udialo  veľa zmien. Medzi motocyklistami sa dostal na vedúce miesto Joan Barreda Bort, ktorý vedie s náskokom 5' 36" pred druhým Rubenom Fariom a 6' 36'' a + 6' 54'' pred tretím Juanom Pedrerom. David Casteu (+6´ 58'') je po dvoch etapách štvrtý a Cyril Despres (+8' 50'') piaty. Hlavnou obeťou dnešnej etapy bol včerajší víťaz Francisco López, ktorý dnes nabral stratu až +15' 49''. 

Štefan Svitko dnes došiel do cieľa na 17. mieste a rovnaká priečka mu patrí i po dvoch súťažných dňoch, pričom na vedúceho jazdca stráca  +13:40.  Ivan Jakeš  dnes štartoval zo 61. miesta, v cieli je  dnes na 42. mieste a v celkovom poradí sa posunul na 45. miesto so stratou +30:10 na prvého.

Zatiaľ je zo zostávajúcich dvoch jazdcov v cieli len Ján Zaťko, ktorý došiel dnes na 149.mieste a v hodnotení motocyklov mu patrí 147. priečka.  Vo výsledkoch do týchto chvíľ nefiguruje Dušan Čipka, ktorý bol na WP3 na 78. mieste, ale potom vo výsledkoch už nefiguruje. Ako náhle odbržíme bližšie informácie, budeme Vás informovať.

Dnes sme obdržali písomný sumár prvého súťažného dňa od Radky Mazákovej, ktorá nás o. i. informovala o problémoch slovenského zástupcu v súťaži automobilov: "Bugina Števa Svitka staršieho mala včera v  rýchlostke na mále, lebo nevydržala a praskol záves zadného kolesa. Zapadli, museli sa vyhrabávať, avšak nakoniec sa vrátili aby prešli cieľom, i keď s penalizáciou a mohli na Dakare pokračovať. Celú noc ich posádka zvárala a pripravovala ju na dnešok. Kvôli zraneniu Jána Rumpliho sedí na mieste Svitkovho spolujazdca pilot vetroňov s 15 ročnou praxou, Jozef Kutlák."

Zajtra je na programe tretia etapa Pisco - NAZCA s celkovou dĺžkou 343 km z čoho je 100 km tzv. spojovačiek.

Zvukové informácie z diania na Dakare:

http://blog.phone2blog.net/Rider/JanZatko/index.php

Videonahrávky Š. Svitka – MOL Slovnaft: http://www.youtube.com/channel/UChMlyZvxON6GqF1FtQbVLRA?feature=watch

 

       

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok