Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Slovakia Racing promotér seriálu Alpe Adria, MM SR, IMRC, FUN CUP cestných motocyklov

Motoristický šport na Slovensku je aj napriek finančnej podvýžive dlhé roky na veľmi dobrej úrovni. Naši jazdci rok čo rok dosahujú na významné európske umiestnenia aj e jedno, či sa po tratiach prevážajú na štyroch, či dvoch kolesách. Organizačne tiež na tom nie sme zle, množstvo našich podujatí je zaradených do európskej, ale aj svetovej elity. Toto tvrdenie dokazuje aj fakt, že práve slovenská agentúra Slovakia Racing dostala poverenie aj na organizáciu Alpe Adria Road Racing Championship. Mnohí z vás už vedia o čom píšeme, ale určite sa nájdu aj takí, ktorým názov tohto prestížneho seriálu nič nehovorí. Poďme si teda aspoň v krátkosti povedať o čo ide.

ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP

Logo_Alpe.jpg

Alpe Adria Road Racing Championship (AARR) je alpsko – jadranský šampionát pretekov cestných motocyklov a regionálnou kvalifikáciou na Majstrovstvá Európy, ktoré sú vstupenkou na Majstrovstvá sveta MotoGP.

Alpe Adria Road Racing Championship je prestížny seriál, organizovaný s poverením FIM Europe (Európska motocyklová federácia) v rámci krajín, ktoré sú súčasťou tohto šampionátu (Slovensko, Česko, Madarsko, Chorvátsko, Taliansko, Poľsko, Bulharsko, Slovinsko, Rumunsko, Švajčiarsko a San Maríno). Kalendár šampionátu AARR 2014 zahŕňa preteky v krajinách Slovensko, Česko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko a Poľsko.

Alpe Adria Road Racing Championship obsahuje 2014 sedem samostaných podujatí, počas ktorých súťažiaci absolvujú celkovo dvanásť pretekov. Z nich sa bude do konečného hodnotenia započítavať iba jedenásť. Jednou zo zmien, ktoré nastali v rámci seriálu AARR pre sezónu 2014 je zlúčenie kategórií 600 Stock a Supersport a taktiež kategórií Stock 1000 a Superbike.

INTERNATIONAL MOTORCYKLE RACE CUP - MM SR 

logo_IMRC.jpg

Ako sa však môže agentúra prepracovať k organizovaniu takéhoto prestížneho seriálu? Samozrejme musí mať za sebou už nejaké výsledky. A práve tie agentúra Slovakia Racing dosiahla pri organizovaní seriálu International Motorcycle Race Cup (IMRC).

International Motorcycle Race Cup je prestížny seriál organizovaný s poverením Slovenskej motocyklovej federácie (SMF). Ide o medzinárodné majstrovstvá SR , ale zároveň aj o šampionát strednej Európy. Okrem domácich, čiže slovenských majstrovstiev sa v rámci tohto seriálu bude bojovať aj o titul majstra Maďarska, Poľska, víťaza slovenského, či českého poháru. Podujatie úspešne odštartovalo v sezóne 2012 a získalo si priaznivcov nielen z radov pretekárov, ale aj odbornej a diváckej verejnosti.

Z pretekov IMRC majú možnosť jednotliví pretekári postúpiť do Alpe Adria Road Racing Championship a následne sa prebojovať na európsky šampionát, či neskôr aj na svetový. IMRC a Alpe Adria Road Racing Championship sú tak odrazovým mostíkom pre jazdcov ako sa dostať na ME a MS cestných motocyklov.

IMRC bude mať v sezóne 2014 šesťdielny seriál podujatí, pričom každé podujatie bude dvojdňové, pričom štyri z nich budú organizované ako trojdňové konajúce sa spoločne so seriálom Alpe Adria Road Racing Championship.


FUN CUP

fun_cup.jpg

Doteraz sme si už vysvetlili, čo je seriál Alpe Adria Road Racing Championship, ale aj seriál International Motorcycle Race Cup, stále však možno niektorým z vás nie je jasné, ako vlastne v agentúre Slovakia Racing prišlo k myšlienke organizovať už spomínané prestížne seriály. Jednoducho, keďže na začiatku tu bol Fun Cup.

Fun Cup je seriál pretekov cestných motocyklov určený najmä pre amatérskych ale aj profesionálnych jazdcov, ktorý organizuje agentúra Slovakia Racing na slovenskom pretekárskom okruhu Slovakia Ring od roku 2011. Tento seriál je výbornou voľbou pre  jazdcov, ktorí chcú nadobudnúť jazdecké zručnosti v bezpečnom prostredí okruhu, s maximálnym zabezpečením a starostlivosťou. Fun Cup dáva možnosť vyjazdiť sa, vyskúšať si na vlastnej koži ako chutia preteky a postaviť sa na stupeň víťazov, pričom jazdec nemusí byť profesionálnym jazdcom.


SLOVAKIA RACING

sloavakiaracing.jpg


Slovakia Racing je agentúra, ktorá saod svojho vzniku, v roku 2010, zaoberá organizovaním amatérskych aj licencovaných motocyklových pretekov na okruhoch. Za roky svojej existencie sa nám podarilo vybudovať kvalitnú základňu amatérskych aj profesionálnych jazdcov v regióne strednej Európy.

Od roku 2011 organizuje seriál pretekov určený pre amatérskych jazdcov pod názvom Fun Cup, ktorý sa koná na okruhu Slovakia Ring. Od roku 2012 agentúra Slovakia Racing organizuje ako jediná agentúra na Slovensku s poverením Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) seriál pretekov Slovenský Pohár CPM a od roku 2013 seriál majstrovstiev republiky konajúci sa pod názvom International Motorcykle Race Cup a od roku 2014 na základe poverenia FIM Europe bude  agentúra Slovakia Racing organizovať okrem už spomínanej dvojice seriálov aj prestížny seriál Alpe Adria Road Racing Championship.

Autor: Miro Majláth

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok